İkamet Şartsız Kadrolu 171 Memur Alımı Başvuruları! KPSS 50-60

İkamet Şartsız Kadrolu 171 Memur Alımı Başvuruları! KPSS 50-60

En az lise mezunlarının başvuru yapabileceği memur alımları Mayıs ayı itibarıyla alınacak. 171 kadroya memur alımı başvuru süreci ve kimlerin başvuru yapabileceğini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS en az 50 puanla memur alımları başvuruları alınacak. Mayıs ayı memur alımı başvuruları için bekleyen adaylar 171 kadroya ikamet şartı olmadan başvuru yapabilecek. Mayıs sonu itibarıyla başvuru sürecine girilecek Muğla Büyükşehir Belediyesi en az lise mezunu 171 memur alımı kadrolarını ve tüm şartları bu yazımızda hazırladık.

171 MEMUR ALIMI

Lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek. 171 kadroya itfaiyeci alımları ile zabıta alımları yapılacak.

BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar başvurularını şahsen olmak suretiyle 25 ile 27 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular zabıta ve itfaiyeci alımlarında yer alan boy ve kilo ölçümü için şahsen gerçekleştirirken ikamet şartı bulunmuyor. İkamet şartı olmayan başvuru için tüm illerden başvuru belirtilen tarihlerde yapılabilir.

KPSS, MEZUNİYET ŞARTLARI

25 İtfaiye Eri alımına İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan şartı var.

25 İtfaiye Eri alımına herhangi bir önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan şartı var.

51 İtfaiye Eri alımına lise ve dengi okul mezunu olmak, en az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 50 puan şartı var.

40 Zabıta Memuru alımına lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi,  Siyasal Bilgiler/ Bilimler Fakültesi bölümlerinden birinden veya lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmak, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan şartı var.

8 Zabıta Memuru alımına lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi veya Yerel Yönetimler bölümlerinin birinden mezun olmak, YDS sınavından en az C seviyesinde puan almış olmak, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan şartı var.

22 Zabıta Memuru alımına Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet veya Adalet Meslek Yüksek Okulu, Çevre Temizliği ve Denetimi, Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişinin Sağlanması, Halkla İlişkiler önlisans programlarından birinden mezun olma, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekiyor. KPSS’den en az 60 puan şartı var.

YAŞ, SÜRÜCÜ BELGESİ, BOY-KİLO ŞARTI

171 kadroya başvurularda adaylar zabıta memuru ve itfaiye eri alımları için tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

İtfaiye Eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,

B veya C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Ayrıca adayların 657 Devlet Memuru Kanunu DMK 48’nci maddede yer alan genel şartları taşımak gerekiyor. İkamet Şartsız Kadrolu 171 Memur Alımı Başvuruları! KPSS 50-60 puanlarla başvuru detayları aşağıdaki kılavuzda ayrıca yer alıyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum