İkamet Şartsız Kadrolu Devlet Memuru Alımı Başvuruları Alınacak

İkamet Şartsız Kadrolu Devlet Memuru Alımı Başvuruları Alınacak

Tokat, Tanoba Belediyesi VHKİ ve zabıta memuru alımı yapacak. Başvuru için ikamet şartı bulunmuyor. Türkiye geneli başvurulara dair detaylar ve süreç bu yazımızda bulunuyor.

En az B sınıfı ehliyetli olmak üzere ikamet şartsız kadrolu devlet memuru alımı başvuruları alınacak. Başvurular Tokat ili için olmakla beraber ikamet şartı da aranmamaktadır. Tanoba Belediyesine memur alımı için tüm detayları adaylar bu haberimizde bulabilir ve zabıta ile VHKİ alımı şartlarına ulaşabilir.

Başvurular Yaklaşıyor

İkamet şartı olmamakla beraber zabıta alımı için başvurular şahsen olacaktır. VHKİ alımı için şahsen, posta veya e-posta ile de başvuru kabul ediliyor. Başvurular önümüzdeki hafta itibarıyla 26 Nisan’da başlayacak. Süre kısa olduğundan başvuru yapmak isteyen ve şartları sağlayan adaylar için hatırlatma yapıyoruz.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Adayların 657 Devlet Memurları Kanunu DMK’da yer alan genel başvuru şartlarını taşıması gerekiyor. Bunlar T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak gibi genel hükümler ve diğer genel başvuru şartlarıdır. Aşağıdaki kılavuzdan tüm genel şartlara erişim sağlanabilir.

Mezuniyet Şartı

Belediyeye Zabıta memuru alımı için herhangi lise mezunu olmak gerekiyor. VHKİ alımı için ise liselerin muhasebe ve finansman alanları ile muhasebe bölümü mezuniyeti şartı isteniyor. Ayrıca MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası şartı da bulunuyor.

KPSS Şartı: 2020 yılı KPSSP94 puan türünden en az puan 65 gerekiyor.

Ehliyet Şartı: Zabıta alımı için Ayrıca en az B sınıfı ehliyet şartı var.

2021 yılı memur alımları kapsamında Tokat İli Tanoba Belediyesi için İkamet Şartsız Kadrolu Devlet Memuru Alımı Başvurularına dair tüm detaylara aşağıdaki “Başvuru Kılavuzu” bağlantısından direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.