İkinci Öğretim ve Uzaktan Öğretim Öğrenim Ücretleri

İkinci Öğretim ve Uzaktan Öğretim Öğrenim Ücretleri

22 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’de ikinci öğretim ve uzaktan öğretim öğrencilerinin ne kadar ücret ödeyeceği açıklandı. Fakülteler arasında Meslek Yüksekokulları ve dört yıllık eğitim veren üniversiteler de yer almaktadır. Tercih yaparken bunu da göz ön

14 Temmuz 2017’de ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sonuçlarını tekrar açıkladığını ve adayların başarı sıralamalarının değiştiğini açıklamıştı.

Adaylar yeni başarı puanlarıyla birlikte üniversite tercihlerini yapmaya başlayacaklar. Tercihler 17 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olup 26 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir.

Üniversite tercihi yapılırken ikinci öğretimi ve uzaktan öğretimi tercih edecek olan adayların dikkat etmesi gereken nokta ödeyecekleri ücretlerdir.

İkinci öğretimin avantajları arasında; okula akşam gidersiniz ve gündüz herhangi bir işte çalışabilirsiniz. İkinci öğretim harç parasını gündüz çalışarak çıkartabilirsiniz. Birinci öğretim ile aynı diplomayı alabilirsiniz. Dezavantajları ise harç ücreti, bazı üniversiteler için ulaşım sıkıntısını sayabiliriz.

Bilindiği üzere ikinci öğretim ve uzaktan öğretim dışında üniversite öğrencilerinden ücret alınmamaktadır. Uzaktan ve İkinci Öğretimi yer alan bölümler arasında; Veteriner Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Teknik Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakülteleri, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi gibi fakülteler yer almaktadır.

İkinci Öğretim ve Uzaktan Öğretim Öğrenim ücretlerine ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.