İlave 1 Derece Memur Maaşlarına Ne Zaman Yansıtılacak

İlave 1 Derece Memur Maaşlarına Ne Zaman Yansıtılacak

15 Ocak 2005 tarihinden sonra göreve başlayan memurlara ilave 1 derece verilmesi konusu nihayet çözüme kavuştu. Memura ilave 1 derece ne zaman ve kimlere verilecek. Maaşlara ne zaman yansıtılacak.

Uzun zamandır 15 Ocak 2005 yılından sonra göreve başlayan memurlara ilave 1 derece verilmesi gündemdeydi. Yıllardır bu konu tartışıldı, başta yetkili sendika olmak üzere tüm sendikalar bu konuyu sürekli gündeme getirmelerine rağmen ne yazık ki 2015 yılında yapılan toplu sözleşmesine kadar bir sonuç alınamadı. 2015 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde nihayet 15 Ocak 2005 yılından sonra göreve başlayan memurlara ilave 1 derece verilmesi karara bağlanmış oldu.

Verilen ilave 1 dereceden sonra bunun kimlere verileceği ve maaşlara ne zaman yansıtılacağı memurların merak konusu oldu. İlave 1 derece Ocak 2016 maaşlarına yansıtılmayacak olup, Şubat 2016 maaşlarından itibaren; 15 Ocak 2005 tarihinden sonra göreve başlayan tüm memurların maaşlarına yansıtılacaktır. Memura ilave 1 derece 15 Ocak 2016 tarihinde çalışan, 15 Ocak 2005 tarihinden sonra göreve başlayan tüm memurlara verilecektir.

Kamu Personeli Alımı olarak memura ilave 1 derece verilmesi konusunu, sürekli tartışılmasını ve seçim malzemesi yapılmasını doğru bulmuyoruz. Çünkü 15 Ocak 2016 tarihi itibarıyla çalışan tüm memurlara ilave 1 derece verilmiş olup, bu tarihten sonra göreve başlayacak memurlarında ilave 1 derece almaları belki de, yine yıllarca tartışılıp seçim malzemesi yapıldıktan sonra verilecektir. 15 Ocak 2016 tarihinden sonra işe başlayan tüm memurların, diğer memurlara göre işe başlamaları; otomatikman 1 derece ileride başlatılmasının daha hakkaniyet ölçülerine uyacağını düşünmekteyiz. Yetkililerin bu şekilde adaletli bir karar vermelerini bekliyoruz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.