İlköğretim Mezunu Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman

İlköğretim Mezunu Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman

Kuvvet Komutanları, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanlıkları Düzenleme ile İlköğretim Mezunlarını Uzman Çavuş Olarak Alabilecek. İlköğretim Mezunu Uzman Çavuş Alımı ne zaman.

6 Ocak 2017 tarihinde mükerrer sayıda yayınlanan Resmi Gazete 'de ilköğretim mezunlarını ilgilendiren önemli bir düzenleme yapıldı.

681 sayılı kanun hükmünde kararnamenin maddeleri arasında yer alan yeni düzenleme ile ilköğretim mezunlarının uzman çavuş olmalarının önü açılmış oldu.

6 Ocak 2017 mükerrek sayılı Resmi Gazete Madde 65- 3269 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Ek Madde 1- İlköğretim mezunlarından ihtiyaç duyulacak özel ihtisası gerektiren sınıf, branş ve ihtisaslarda çok üstün başarı belgesi alanlar; kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanının kararı ile uzman erbaş olarak alınabilirler. Bunların uzman çavuşluğa yükselmelerinde lise mezunu olma şartı aranmaz.

Bu düzenlemenin sonunda herkesin merak ettiği ilköğretim mezunu uzman erbaş alımı ne zaman. Yeni yıla girdiğimiz ilk günlerde her yıl bu tarihlerde alımlar yapılmaktaydı. Tamda ilanların yayınlanacağı yakın zamanda ilköğretim mezunu alımı yapılacağı beklenmektedir. İlanlar yayınlanınca Kamu Personeli Alımı Askeri Personel sayfasından ilanlara ulaşabileceksiniz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
96 Yorum