İlköğretim Mezunu Uzman Erbaş Alımı Başvurusu 2017

İlköğretim Mezunu Uzman Erbaş Alımı Başvurusu 2017

Jandarma Genel Komutanluğu Enaz İlköğretim Mezunlarının Başvurabileceği Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı 2017/2 JGK Başvuruları Başladı. Hemen Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı için ilan yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre başvurular 17 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir.

Ön başvurular, aşağıda ki link üzerinden yapılacaktır. 2016 yılı içerisinde yapılan Lojistik branşında uzman erbaş temini faaliyetlerine katılıp başarılı olan adaylar bu başvuru süresinde tekrar başvuru yapmayacaklardır.

Başvuru şartları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim (8 yıllık) ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (16 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar). Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman
Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak.

En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy ve kilo oranları tablosunda (TABLO-1) belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
115 Yorum