İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Nasıl Olunur Tıkla Başvur

İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Nasıl Olunur Tıkla Başvur

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur. 13 Bin Sözleşmeli Er Alımına nasıl başvurulur. İlkokul mezunu nasıl başvuracak. Başvuracak adaylar için gerekli bütün bilgiler haberde yer almaktadır. Şartları uyan adaylar içeriği dikkatle okumaları gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı Bünyesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığında Sözleşmeli İlkokul Mezunu Er nasıl olunur ve nerelere başvurulur Haberin Detayında.

Sözleşmeli Er alımlarında İlköğretim mezunu olunması ve 20 ila 25 yaş arasında olma şartı aranmaktadır. Sağlık kontrollerinden ve güvenlik soruşturmasından geçen her aday sözleşmeli Er olabilir.

Halen açık olan başvurusu devam eden ilan 13 Bin Sözleşmeli Er alımı için şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okulları mezunu olup, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak bitirmiş ve düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar) gerekmekte.

Başvuracak adaylarda aranan diğer şartlar şöyle: En az ilköğretim ve yurt dışındaki denk okular mezunu olup, askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğanlar), Askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak atanmamış olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun kalmamış olması gerekmektedir.

Başvuracaklar online başvuru formunu doldurmalarını müteakip en son aşamada, her aday için aday no otomatik olarak bilgisayar tarafından verilecek ve adayların başvuruları bu aday numaraları ile başvuru merkezinde kayda girecektir. İnternet ortamı dışında dilekçe gibi yöntemlerle yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işleme alınmayacaktır.

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından bütün işlemlerde bu aday numarası kullanılacağı dolayı adayların bu numaraları kaydederek muhafaza etmeleri önem arz etmektedir. Online başvuru formu T.C. no adı, soyadı ve aday numara bilgisi girilmek suretiyle son müracaat tarihine kadar güncellenebilecektir. Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçeler geçersiz sayılacak ve işlem yapılmayacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum