İller Bankası 200 Personel Alımı

İller Bankası 200 Personel Alımı

13 Temmuz 2016 Tarihinde İller Bankası İlbank Personel Alımı Yapacağını Duyurdu. Açıktan 200 Kişi İstihdam Edilecek. Başvurular 4 Temmuz 2016 - 29 Temmuz 2016 tarihleri arasında olacak.

İller Bankası Anonim Şirketi İlbank 13 Temmuz 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınladı. İller Bankası A.Ş. Yurt İçi Hizmet Birimlerinde istihdam edilmek üzere Teknik Uzman Yardımcısı olarak 200 personel alımı yapılacak.

Sınava girmek isteyen adaylar İş Talep Formu’nu 14 Temmuz 2016 - 29 Temmuz 2016 tarihleri arasında Bankanın web sayfasından doldurup JPEG formatındaki 4,5x6 ebatında vesikalık fotoğraflarını da ekleyerek elektronik ortamda göndereceklerdir. Adaylar giriş yaptıkları İş Talep Formunun çıktısını alıp imzalayarak belirtilen belgelerle birlikte İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’na teslim edecekler veya posta ile (iadeli taahhütlü / kargo) göndereceklerdir.

İstenen Belgeler: Nüfus cüzdanının fotokopisi, Yükseköğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denkliğinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından kabul edildiğini gösterir belgenin fotokopisi, bu ilanda yer alan bölümlere denkliği yetkili makamlarca kabul edilen alanlardan mezun olanlar da denklik belgesinin fotokopisini teslim etmek zorundadır. KPSS sonuç belgesi ile 2 nci maddenin (i) bendinde belirtilen asgari yabancı dil düzeyini gösterir belge, Son 6 ay içinde çekilmiş bir (1) adet vesikalık fotoğrafı ile birlikte yapılır.

Başvuru şartları:  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının
İnşaat Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mimarlık ve Şehir ve Bölge Planlama, bölümlerinden mezun olmak,

35 yaşını doldurmamış olmak, Kamu haklarından yasaklı bulunmamak, 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Sınav tarihi itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak, Diğer resmi veya özel kurum ve kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hastalığı bulunmamak, İlgili mevzuat hükümlerine göre mali sektörde ve bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak, Banka tarafından daha önce açılan giriş sınavlarına bir defadan fazla girmemiş olmak şart.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2015 veya 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP1 puan türünden yetmiş (70) ve üzeri puan almak kaydıyla, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ayrılan kontenjanın on (10) katı kadar aday arasına girmek.

İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça dillerinin birinden ilan tarihi itibariyle 2015 veya 2016 yıllarında yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından 50 puan almış olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.