İMD 3 Bin Memur Alınacak

İMD 3 Bin Memur Alınacak

İŞKUR 3 Bin İş ve Meslek Danışmanı eleman alımına hazırlanıyor. Alımların başlaması ile istenilecek ilk belge arasında bulunan İMD belgesi nereden nasıl alınır. Bu belgeyi alırken kurs ve ücret alınıyor mu? Haberimizin devamında.

İŞKUR 3 bin kişilik iş ve meslek danışmanı (İMD) memuru ataması yapması bekleniyor. Peki İMD sertifikası nasıl alınır. Adayların Sakarya Üniversitesinin açmış olduğu eğitime müracaat etmesi ve İMD sertifikası için sınava girmesi gerekmektedir. İMD sertifika sınavından başarı ile ayrılan adaylar İMD sertifikasını almaktadır.

İŞKUR üzerinden kamu kurum ve kuruluşlardan tutunda özel teşebbüslere, fabrikalara, belediyelere, kit’lere ve bir çok çalışma sahasında işverenlere aracılık ederek, ihtiyaçları bulunanlara İŞKUR aracılığı ile binlerce personel ilanı yayınlamaktadır.

Ancak işkur’un özverili çabasına rağmen, belirli statüde ve meslekte işçi arayan işverenler bir türlü aradığını tam olarak bulamamaktan yakınmakta olup bu anlamda mesleki yeterlilik adımları atılmaya başlandı.

Adaylar başvuru için: Başvuruda bulunacak adaylar 1-2 Temmuz 2017 tarihine kadar, Sakarya Üniversitesi ( SAÜSEM ) sürekli eğitim uygulama araştırma merkezine başvuruda buluna bilecekler.

Sınava girecek adaylardan istenen belgeler: Diploma (lisans) aslı veya noter onaylı sureti, nüfus cüzdan fotokopisi, son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, sınav ücretinin yatırıldığına dair dekont ve sözleşme çıktısı.
Sınava girecek adaylar başvuru formunu doldurduktan sonra otomatik olarak oluşacak kişisel bilgilerinizi inceledikten sonra aday işlemlerinin panel kısmından formun çıktısı adaylar tarafından alınacak alınan form ıslak imza niteliği taşımaktadır.

Sınav yeri olarak belirlenen Sakarya üniversitesi Esentepe Kampüsü Serdivan olarak belirlenmiştir. Sınav tarihi 01 ve 02 Temmuz 2017 olarak belirtilmiştir. Kurs ücreti 700 TL ve Sertifika çıkarma 100 TL olarak belirlenmiştir.

İlk kez katılacak adaylar: Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Lisans Diploması (Aslı veya noter tasdikli sureti), Başvuru Formu  (Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra, tarafınızdan verilen bilgiler doğrultusunda otomatik olarak oluşturulacak olup, Aday İşlemleri Panelinden’ alınacaktır-Islak İmzalı), Aday/Belgeli Personel Sözleşmesi (Aday tarafından her sayfaya paraf atılmalı ve son sayfa imzalanmalıdır, 2 nüsha olarak teslim edilmelidir- başvuru işlemi tamamlandıktan sonra ‘Aday İşlemleri Panelinden’ alınacak) ve Sınav Ücretinin Yatırıldığına Dair Belgenin Aslı (Dekont, Makbuz, Online Ödeme Çıktısı olması gerek.

İkinci kez katılacak adaylar: Başvuru Formu (Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra, tarafınızdan verilen bilgiler doğrultusunda otomatik olarak oluşturulacak olup, Aday İşlemleri Panelinden’ alınacaktır-Islak İmzalı).

Üç ve daha fazla sayıda başvuru yapan adaylar: Başvuru Formu (Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra, tarafınızdan verilen bilgiler doğrultusunda otomatik olarak oluşturulacak olup, Aday İşlemleri Panelinden’ alınacaktır-Islak İmzalı) Sınav Ücretinin Yatırıldığına Dair Belgenin Aslı (Dekont, Makbuz, Online Ödeme Çıktısı ile yapabilir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.