Doktor Tunahan Kılıç

Doktor Tunahan Kılıç

İş Fikirleri 2017

Her ülkede olduğu gibi ülkemizde de KOBİ’ler ülkenin gelirinin yarısından fazlası üzerinde söz sahibi oluyor. Dolayısıyla iş fikirleri 2017 yılında da haberlerdeki yerini korumaya devam ediyor. Birbirinden farklı iş fikirleri ortaya çıkıyor, devlet desteğinden yararlanılıyor veya bankalardan çekilen krediler ile insanlar faaliyete geçiyorlar.

Kendi işini kurarak alt üs ilişkisinden hoşlanmayanlar veya yaratıcılıkları ile iş piyasasında yer almak isteyenler ortaya koydukları işlerde ilerlemeyi hedef alarak birer KOBİ olmak istiyorlar. Bu isteğe ise devlet destekli krediler yetişiyor. Çünkü her ülkenin KOBİ’si o ülkenin gelirinin yarısından fazlasına hizmet ediyor. Yani KOBİ’ler sayesinde ülkeler daha hızlı gelişim kaydedebiliyor. İş fikri örnekleri ise başlıca şu örneklerden oluşuyor:

Teebe Oyuncak Kutular
Yolculuk esnasında sıkılan bir an önce araçtan inmek isteyen çocuklar bu iş fikri ile hedef alınıyor. Çocukların uzun veya kısa yolculuklarda araç içerisinde rahat bir yolculuk yapabilmeleri için teebe oyuncak kutular imdada yetişiyor.

Üreticiler kayıt oldukları bir yatırım toplama sitesinde henüz yatırım toplama gününe bir ay varken kısa sürede 24 bin dolar toplamayı başardılar. Bu iş fikri anlaşılacağı üzere toplum tarafından çok sevildi. Şimdi ise teebe oyuncak kutular 25 dolar civarında alıcı buluyor. Kutu içerisinde oyuncak bulunmuyor. Çocukların istedikleri gibi kutuları doldurmasına fırsat veriliyor.

Dünya’nın İlk Otomatik Diş Fırçası
Amabrush devrim niteliğine sahip bir diş fırçası olarak dikkat çekiyor. 10 saniye içerisinde dişlerin fırçalanmasını sağlıyor. Amabrush diş fırçasını çok seven toplumlar bu üretime ciddi oranlarda yatırım yaptılar.

Henüz patentinin onaylanma sürecinde olan diş fırçası şimdiden yüksek yatırım gelirine sahip oldu. Amabrush ağızlık, el aleti ve diş macunu kapsüllerinden oluşuyor. Bu yılın Aralık ayı itibari ile piyasada yer alması bekleniyor. Fiyatı ise 79 EURO olarak belirlendi.

Plastik Kulak Temizleyicisi
Eeears tekrar tekrar kullanılabilen kulak temizleyicisi yüksek oranda yatırım geliri elde eden iş fikri örneğinden biri oluyor. Hipoalerjenik tıbbi silikondan yapılan bu ürün tamamen yumuşak bir yapıya sahip oluyor. Kısa süre içerisinde 15.000 EURO yatırım geliri elde eden bu ürün plastik pamuklu kulak temizleyicilerin önüne geçmeye hazırlanıyor.

İletişim Mail : kilic_tunahan@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.