İşe Alımın En Fazla Olacağı Sektör İnşaat

İşe Alımın En Fazla Olacağı Sektör İnşaat

Manpower Türkiye Genel Müdürü Reha Hatipoğlu’nun istihdamlarla ilgili yaptığı açıklamalara göre 2016 yılı son çeyrekte en fazla istihdam inşaatta olacak.

Manpower Türkiye Genel Müdürü Reha Hatipoğlu, istihdamla ilgili yaptığı konuşmasında en çok hangi sektörde personel alımı yapılacağını tahmin etti. Hatipoğlu’nun açıklamalarına göre, istihdamın en fazla olacağı sektör inşaat olacak.

İstihdamın en fazla olacağı sektörü belirtirken aynı zamanda bunun sebeplerini de açıkladı. Hatipoğlu, inşaat sektörünü belirlemede etkisi olan maddelerden bahsetti. Kentsel dönüşüm projeleri ve büyük inşaat projelerinin hayata geçmiş ve geçecek olması sebebiyle 2016 yılının son çeyreğinde en büyük istihdamın inşaat sektöründe yaşanacağını belirtti.

Manpower ayrıca Türkiye’de işe alımlar konusunda işverenlerle de görüşmelerde bulundu. Buna göre işverenlerin en çok alımın yapılmasını beklediği ay Ekim-Aralık ayı olarak belirtildi. İstihdam konusunda tarihler tahmin edilmişken yer konusunda da tahminlerde bulunuldu. İstihdamın en çok yapılacağı bölge, İç Anadolu Bölgesi olarak tahmin edildi.

Genel Müdür Hatipoğlu, yapılacak olan alımlardan payı en çok olanın inşaat olduğunu belirtti. İnşaat sektörü %15 alım ile alımlarda birinci sıraya yükselecek. Tabi ki bunun sebepleri arasında hızla gelişen inşaat projeleri ve kentsel dönüşümler yer almakta.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.