İşgalci İsrail’e Karşı Türkiye Sokakta! Filistin’de Yahudi Zulmü Sona Ersin

İşgalci İsrail’e Karşı Türkiye Sokakta! Filistin’de Yahudi Zulmü Sona Ersin

İşgalci İsrail’in doğu Kudüs’te Filistinlilere karşı yaptığı saldırılara ve Şeyh Cerrah mahallesinde Filistinlileri zorla evlerinden çıkarmasına karşı Tüm Türkiye tek yürek oldu.

İşgalci İsrail Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da yıllardır devam eden zulmü son günlerde zirveye ulaştı. Pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de Müslümanlar sokağa döküldü.

İşgalci İsrail'in Doğu Kudüs’teki Filistinlilere yönelik saldırıları ve Filistinlilerin Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde evlerinden zorla çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kalması Türkiye'nin dört bir yanında protesto edildi.

İsrail'in Doğu Kudüs’teki Filistinlilere yönelik saldırıları ve Filistinlilerin Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde evlerinden zorla çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kalması pek çok ülkeyle beraber Türkiye'nin dört bir yanında da protesto edildi.

Türkiye geneli illerde halk sokakta

İnsanlar akın akın protesto yürüyüşüne geçti. Bitlis, Bursa, Konya, Uşak, İzmir, Adana, Adıyaman, İstanbul, Ankara ve daha birçok ilde protestolar devam ediyor.

Sloganlar sokakları inletiyor

Türk, Filistin ve Doğu Türkistan bayrakları taşıyan protestocular, "Mavi Marmara onurumuzdur", "Mehmetçik Aksa'ya", "Cenk, cihat şehadet", "Şehitlerin yolunu sürdüreceğiz", "Dişe diş, kana kan, intikam intikam", "Kudüs'e selam, direnişe devam", "Katil İsrail Filistin'den defol", "Mescid-i Aksa onurumuzdur" sloganları atıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum