İŞKUR 130 Bin Kalifiye İşçi Aradığını Duyurdu

İŞKUR 130 Bin Kalifiye İşçi Aradığını Duyurdu

İş arayanların buluşma noktası olarak Türkiye İş Kurumu İşverenler tarafından yoğun talep alarak şuan da talebe karşılık veremeyen İŞKUR’ dan, İş arayan işsizlere kalifiye eleman ihtiyacı olduğunu çalışmak isteyen Türkiye Geneli iş arayanlar….

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 119 Bin  civarında açık iş pozisyonu bulunurken bu sayı her hafta artmaktadır. Kalifiye personel arayan kurum ve kuruluşlar günlük olarak binlerce iş ilanı vermektedir.

Günlük iş ilanı veren işverenler İŞKUR aracılığı ile verilen ilanlar arasında ( Büro Memuru, Avukat, Sekreter, Teknisyen, Tekniker, Akademik Personel gibi bir çok meslek grupları bulunmakta. Bu meslek grupları yurtiçi ve yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları şartlarına uygun olarak başvuruda bulunabilirler.

1 Ocak 2017 tarihinde Türkiye İş Kurumuna başvuran 92 Bin 500 kişi istihdam edildiğini vurgulayan Türkiye İş Kurumu devam eden meslek edindirme kursları ile 125 Bin civarında iş arayan vatandaşların olduğunu ve bu sayede yakın zamanda meslek edindirme kurslarımız ile 125 Bin civarında kursiyerimize iş olanağı sağlayacaklarını duyurdu.

Türkiye İş Kurumu iş arayanların sisteme entegre olması gerekmekte olup öz geçmişi ile beraber kişisel bilgilerini eksiksiz olarak girilmesini (İl ve İlçe) Müdürlüklerimiz aracılığı ile şartlarına uygun iş ilanların olacağını veya kayıt yaptıktan sonra ilan araması yapabileceklerdir.

2017 Hükümet Kalkınma programı hedeflerine 2 Milyon İşsiz vatandaşa istihdam seferberliği ile açık iş ilanları eleman, personel, sözleşmeli işçiler olarak 5 ayda 372 Bin kişi istihdam edildiği ve bu sayede işsizliğin bir nebze olsun önüne geçildiğini hatırlatıldı.

İstihdam seferberliği kapsamında şuanda açık olan kalifiye eleman ihtiyacı 130 Bin civarında olup, iş arayanların sayısı isi 248 Bin civarlarına dayandığını söyleyen Türkiye İş Kurumu yapılan değerlendirmelerde Türkiye Geneli iş arayanların sayısının 460 Bin civarında olacağı tahmin edilmektedir dedi.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.