İŞKUR 2023 Yılı 4.000 İMD Alımı! Son Güncel Durum - Şartlar

İŞKUR 2023 Yılı 4.000 İMD Alımı! Son Güncel Durum - Şartlar

Türkiye İş Kurumu İŞKUR’da 2023 yılı 4.000 yeni iş ve meslek danışmanı İMD alımı için geri sayım başladı. İMD alımları başvuru şartları, son güncel durum ve adayların talepleri bu yazımızda.

İŞKUR’da 2023 yılı 4.000 yeni İş ve Meslek Danışmanı İMD alımı için geri sayım başladı. Uzun süredir ataması yapılmayan İş ve Meslek Danışmanlığı için adaylar ilanları bekliyor. Bu yazımızda gerekli detayları, sürece, şartları ve talepleri İŞ İLANLARI KARİYER olarak gündeme getirdik.

İMD alımı güncel durum

İŞKUR’da son İMD alımı 2018 yılında bin 141 kadro için gerçekleştirildi. Aradan geçen 5 yıldır halen atama yapılmadı. Adaylar geciken atama süreci için en az 2023 yılında 4.000 İMD alımı talep ediliyor.

İşkur İMD alımı için gereken nitelikler ve eğitimler nelerdir?

İş ve Meslek Danışmanlığı İMD olmak için adayların mezuniyet ve diğer şartların yanı sıra Mesleki Yeterlilik Belgesi olması şartı da bulunmaktadır. Başvuru için herhangi lisans mezunu adaylar sürece dahil olabilecek. İşte diğer genel şartlar.

İşkur İMD alımı başvuru şartları ve süreci-talepler

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak,  herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak gerekmektedir.

Adayların öte yandan sürecin başlatılması yanı sıra bekledikleri en önemli taleplerden biri de uzayan süreç için en azından yaş şartının esnetilmesi. KPSS 70 olan şart ile yaş şartının esnetilmesi en büyük beklenti. Süreci İŞ İLANLARI KARİYER olarak takip etmekte ve konuyu adayların talepleri üzerinde gündemde tutmaktayız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
40 Yorum