İŞKUR 3.000 İş ve Meslek Danışmanı Alımı! Başvuru Şartları - Talepler

İŞKUR 3.000 İş ve Meslek Danışmanı Alımı! Başvuru Şartları - Talepler

İŞKUR bünyesinde 2022 yılı 3 bin İş ve Meslek Danışmanı alımı için adayların beklentisi arttı. Yeni İMD alımları ne zaman? Kimler İMD alımlarına başvuru yapabilecek? İşte süreç ve adayların haklı talepleri.

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” bünyesinde yeni İş ve Meslek Danışmanı alımları için adayların beklentisi en üst seviyede. 2022 yılı yeni İMD alımları ne zaman? Adayların yeni kadrolara beklenen iş ve meslek danışmanlığı için başvuru ilanına odaklandı. İŞ İLANLARI KARİYER olarak 3.000 İMD alımını gündeme getiriyoruz. İşte tüm detaylar.

Türkiye İş Kurumu İMD alımları

2018 yılından beri adaylar yeni İMD alımlarını bekliyor. Son İş ve Meslek Danışmanı alımı 2018 yılında gerçekleştirildi ve 1.141 kadroya atama yapıldı. Bu yıl için de beklenen kadrolar için en az 3000 kontenjana başvuru talep ediliyor. Peki şartlar nelerdir? İşte İşkur imd alımı şartları!

İMD alımı başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları taşıyor olmak gerekmektedir. Adayların başvurularda herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması şartı da aranacak. Ayrıca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olması ve geçerlilik süreci bitmemiş İş ve Meslek Danışmanlığı İMD Mesleki Yeterlilik Belgesi olması şartı yer alıyor.

İş ve Meslek Danışmanı mezuniyet - KPSS şartları

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” tarafından 2022 yılı için beklenen kadrolara atamada adayların lisans mezunu olması gerekiyor. Ayrıca KPSSP3 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almak şart var.

Talepler - Süreç

2022 yılı 3.000 İş ve Meslek Danışmanı İMD alımı için adayların KPSS şartı, Yaş şartı gibi hususlarda esneklik getirilmesi bekleniyor. Salgın sonrası alımların yeniden başlatılması ve İŞKUR bünyesinde yeni kadrolara atamaların hızla açıklanması bekleniyor. Sizler de HEMEN bu haberimize YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ yazabilirsiniz.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum