İŞKUR ilkokul lise mezunu kamu personeli alım başvuruları başladı

İŞKUR ilkokul lise mezunu kamu personeli alım başvuruları başladı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanlarında yer alan bilgilere göre; üç farklı kamu kurumu tarafından yapılacak olan personel alımları için başvuruların başladığı açıklandı. Detaylar haberimizde…

Türkiye genelinde yayımlanan kamu personeli alım ilanları tüm hızı ile ilgili adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulmaya devam ediyor. Farklı kamu kurumları aracılığı ile üç yeni güncel personel alımı ilanı yayımlandı.

Kurum Bilgileri

İŞKUR aracılığı ile ilan edilen personel istihdam duyurularında yer alan bilgilere göre; Tarım Ve Orman Bakanlığı XI Bölge Müdürlüğü (Samsun), Sahil Güvenlik Onarım Destek Komutanlığı ve ayrıca 44. Bakım Fabrika Müdürlüğü tarafından istihdamlar yapılacaktır.

44. Bakım Fabrika Müdürlüğü personel alımı dahilinde 1 kişilik kontenjan dahilinde personel istihdam edileceği beyan edilmiş olup; adayların Aşçı unvanı ile görevlendirilecekleri açıklanmaktadır.

Başvuru yapacak olan adayların başvurularının geçerli olabilmesi için Endüstri Meslek Liselerinin aşçılık bölümü mezunu olmak veya en az ilköğretim mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Aşçılık Ustalık, Kalfalık Belgesine sahip olmak şartı; başvurular için tercih sebebi sayılmaktadır.

Ayrıca adayların en az 1 yıl deneyim sahibi olması ve 18-45 yaş aralığında olması gerektiği ilan edilmektedir. Çalışma adresi olarak; Gaziler Cad. Yenişehir 375/ Konak İzmir / Türkiye adresi beyan edilmektedir.

Başvuruların akabinde 44'üncü Bakım Merkezi Komutanlığı Yenişehir Konak/İzmir adresinde 25 Eylül 2020 saat 14:00 tarihinde kura çekimi yapılacaktır. Başvuru yapılacak İŞKUR ilan numarası 00005680031 olup; Terörle Mücadelede Yaralanan kamu personeli statüsündeki başvurular kabul edilecektir.

Sahil Güvenlik Onarım Destek Komutanlığı personel alımı kapsamında 1 kişilik kontenjan ile Terörle Mücadelede Yaralanan kamu personeli alımı yapılacağı açıklanmaktadır. Adayların 00005680138 numaralı ilan ile başvuru yapması; Genel Servis İşçisi (gemi) unvanı ile görevlendirilebilmesi için en az ilkokul mezunu ve 18-35 yaş aralığında olması gerekmektedir.

Sahil Güvenlik Karadeniz Onarım Destek Komutanlığı İlkadım/Samsun adresinde 25 Eylül 2020 tarihinde kura çekimi yapılacaktır.

Son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı XI Bölge Müdürlüğü tarafından Eski Hükümlü veya TMY personel adayı olarak; 00005680920 numaralı İŞKUR ilanı ile 1 Beden İşçisi (Genel) alımı yapıldığı açıklanmaktadır. Adayların lise mezunu olması talep edilmektedir.

Başvurular yukarıda yer alan İŞKUR iş ilan numaraları ile resmi internet sayfası üzerinden online olarak en geç 18 Eylül 2020 tarihine kadar yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum