İŞKUR Sınavsız Şehirlere 3 Bin TL Maaşla Personel Alımı Başvuruları

İŞKUR Sınavsız Şehirlere 3 Bin TL Maaşla Personel Alımı Başvuruları

İŞKUR tarafından personel alımları arasında yeni ilanlar yer alıyor. Sınavsız personel alımı nasıl yapılacak? 3 bin TL maş için başvuru koşulları neler? İŞKUR yeni yayınladığı 3 tabloda şehirlere sınavsız personel alımı detayları sunuldu.

İŞKUR sınavsız 3 bin TL maaşla şehirlere personel alımı yapıyor. Yeni yayınlanan 3 tablo ile hangi şehirler alım yaptığı detayları sunuldu. Alım hakkında detaylar adayların bilgisine sunuldu. Bu ilanda ikamet şartı olduğu üzere tabloda yer alan 23 şehirde ikamet edenlerin başvurusu kabul edilecek.

Farklı iş durumları ile birlikte, bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay, muhabirlik ile ilgili mesleklerde en fazla 9 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde ise MEB Hayat Boyu Öğrenme Modüllerinin asgari süresinden az olmayacak şekilde uygulanıyor.

iskur-1.pngiskur-2.pngiskur-3.png

Programa katılanları mesleki alanlarında uzlaşmasına ve meslek edinilmesinde katkı sağlayan İŞKUR, program süresi boyunca tüm katılımcılara giderlerini karşılamak adına ücret ödüyor. İŞKUR üzerinden iş ilanları duyuruları yayımlandı. İŞKUR'dan 3000 TL maaşla sınavsız personel alımı için başvuruları alınıyor.

Başvuru şartları: Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yayımlanan personel alımı ilanlarında başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir. Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.

Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

Başvuru ekranı

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum