İŞKUR TYP 18 İl Binlerce Personel Alıyor

İŞKUR TYP 18 İl Binlerce Personel Alıyor

İŞKUR Toplum Yararı Programı 18 Eylül 2017 Tarihinde Toplam 18 Ayrı İlanda Binlerce Kişiye İş İmkanı ilanları yayınladı. TYP Başvuracak adaylar İlkokul, Lise, Önlisans ve Lisans mezunu olabilmektedir.KPSS şartı bulunmayan ilana başvurular başlamış olup so

İŞKUR Toplum Yararına Programı kapsamında 18 ilde alımlar yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı İstihdam kapsamında bu sürece destek veren kurumlar arasında başı çekmektedir. MEB ilanlara çıktı ve alınacak şehirler şu şekildedir.

Başvurmak için sayfa sonunda yer almaktadır. Diğer İller alım yapılacaktır sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bol Paylaşımla yakınlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz.

Alımı yapılacak şehirler: Tekirdağ, Kilis, Adana, İstanbul, Isparta, Rize, Afyonkarahisar, Yalova, Kahramanmaraş, Sivas, Hatay, Balıkesir, Tunceli, Kocaeli, Çorum, Ardahan, Amasya, Denizli ve Kastamonu il ve ilçelerine alımlar yapılacaktır. Diğer illerde en yakın sürede yayınlayacak olup takipçilerimiz için sitemizden daima duyurulacaktır. MEB İstihdam Çerçevesinde ortalama bütün illere alım yapılacaktır.

TYP başvuracak adaylar ilkokul, Lise, Önlisans ve lisans mezunu olabilmektedir. İlana başvurularda KPSS şartı aranmamaktadır. İşin çalışma süresi olarak 9 ay olarak açıklanmıştır. Başvuracak kişiler iş kurumu üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Toplum Yararına Programa başvurabilmek için adaylarda aranan şartlar; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak olarak belirtilmiştir.

İŞKUR uygulandığı birçok alan bulunmaktadır. Programa katılan adaylar, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmaları alanlarında görevlendirilecektir.

Alımlar şehirlere göre değişik tarihlerde yayınlanacağı üzere sitemizden takip edebilirsiniz. TYP’de devam zorunluluğu bulunmaktadır. TYP program süresinin yirmide biri kadar izin kullanma hakkına sahiptir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum