İstanbul BB Kamu Personeli Alımı 2016

İstanbul BB Kamu Personeli Alımı 2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü Tarafından 20 Ocak 2016 Tarihinde 5 Kişi Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı Yayınlandı. Başvurular 1 – 15 Şubat 2016 Tarihlerinde Alınacak.

20 Ocak 2016 Tarihinde kamu personeli alım ilanı yayınlandı. İlanı yayınlayan kurum ise İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İETT Genel Müdürlüğü. Peki, kaç kişi istihdam edilecek: toplam 5 kişi alınacak. Alınacak kişiler hangi kanuna tabi: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/a maddesine göre kadrolu olarak istihdam edilecektir.

Kuruma yapılacak olan başvurular ise 1 Şubat ile 15 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.
Alınacak kişiler Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunu olmaları gereklidir. A gurubu kariyer mesleği olan müfettiş yardımcısı olabilmek için: KPSS P49 veya 63 puan türlerinden birinden en az 70 puan almış olmak şart.

Yapılacak olan müfettiş yardımcısı alımına başvuru için 1981 yılının ilk günü ve sonrası tarihlerde doğumlu olmak şartı yer almaktadır. Toplam 100 kişi KPSS puan sıralamasına göre mülakata hak kazanacak olup, sınavda başarılı olanlar ayrıca mülakata tabii tutulacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.