İstanbul Büyükşehir Belediyesine Kadrolu Zabıta ve İtfaiyeci Alımı Yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesine Kadrolu Zabıta ve İtfaiyeci Alımı Yapılacak

İBB yeni ve güncel zabıta memuru alımı ile itfaiye eri alımı başvuruları alacak. İstanbul Büyükşehir Belediye İBB bünyesinde yeni kadrolara dair başvuru süreci ve tüm şartları bu yazımızda bulabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB yeni memur alımları yapacak. İtfaiyeci alımı ile zabıta alımı için başvurulara dair tüm detayları hemen bu yazımızda inceleyebilirsiniz. İtfaiye eri için 61, zabıta memuru için 6 kadro var. İşte sürece dair tüm detayları bulabileceğiniz başvuru haberimiz.

İBB memur alımı başvuru genel şartları

Başvuru için 657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartları var. İşte mezuniyetler ve sürece dair detaylar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvuru mezuniyetleri

61 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10. Derece kadrolara, 6 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 10. Derece kadrolara olacak.

61 İtfaiye Eri alımı için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans, 6 Zabıta Memuru alımı için Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak şartı var.

İtfaiye eri - zabıta memuru alımı başvuru özel şartları

Boy ve kilo itibarıyla adayların erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olması gerekiyor. Boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında +,- 10 kilogramdan fazla fark olmaması şartı var.

Ayrıca 30 yaşını doldurmamış olmak, itfaiye Eri kadroları için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, en az (B) sınıfı ehliyeti olması ve KPSS’den en az 70 alması gerekiyor.

Kamu memur alımı başvuru tarihleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB memur alımı için başvurular 5-9 Eylül 2022 tarihlerinde olacak. Adaylar başvurulara dair gerekli tüm süreci ve detayları hemen bu kılavuzdan inceleyebilir. İşte başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/bb-memur-alimi.20220708080113.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum