İstanbul İl Müftülüğü 97 Personel Alımı

İstanbul İl Müftülüğü 97 Personel Alımı

İstanbul İl Müftülüğü Tarafından Yapılan Duyuruda 97 Vekil İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım Alımı için Sözlü Sınav Duyurusu Yayınlandı. Yapılan Açıklamaya Göre Başvurular 23 Kasım 2016 Tarihinde Sona Erecek.

9 Kasım 2016 tarhili resmi yazı ile İstanbul İl Müftülüğü tarafından yapılan duyuruda Vekil İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım olarak 97 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı İstanbul İl Müftülüklerinde Vekil İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım olarak görev yap maktalarken, yurtdışı görevi, askerlik, geçici görevlendirme, aylıksız izin veya görevden uzaklaştırılan vb. nedenlere bağlı olarak görev yerlerinin boşluğu neticesi itibariyle 97 camide personel eksikliği nedeni ile ekli listede yazılı kadrolara kanun ve yönetmelikler uyarınca açıktan Vekil imam-hatip ve Vekil müezzin ve açıktan kayyım ataması yapılacağı duyurusu.

Başvuracak adaylardan istenen şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesindeki şartları taşımak. 1 adet vesikalık fotoğraf, İl Müftülüğünde form dolduracak. Dini öğrenim şartı esas olan unvanlarda, ibadet, itikat, ahlak, tavır ve hareketleri İslam anlayışına uygunluğu sosyal çevresinde bilinir ve güvenilir gibi ortak bir niteliği taşımak. Vekil imam-imam hatiplik için imam hatip lisesinden mezun olmak. Vekil müezzin ve kayyımlık için ise hafız olması en az lise veya dengi okullardan mezun olması şartı aranmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İmam hatiplik veya müezzin – kayyımlık pozisyonlarında çalışıyor olmamak ve İmam hatip veya müezzin kayyımlık yapmaya engeli bulunmuyor olanlar. 

Başvuru tarihleri 23 Kasım 2016 saat 17:00 ‘ mesai bitene kadar bizzat İstanbul İl Müftülüğüne yapılacak olup 2014 yılı KPSS “DHBT” sınavından en az 60 puan ve üzeri almış olmak. İstanbul iş ilanları kariyer.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum