İstanbul Valiliği 700 Bekçi Alımı 2017

İstanbul Valiliği 700 Bekçi Alımı 2017

8 Şubat 2017 Tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığı İstanbul Valiliğine Ve Kaymakamlıklarına Alınacak Çarşı Ve Mahalle Bekçisi İlanı Yayınlandı. Lise, Önlisans ve Lisans mezunları Başvurabilecek. Başvurular 16/02/2017 25/02/2017 tarihleri arasında yapılacaktır

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından 8 Şubat 2017 tarihinde İstanbul Valiliğine Ve Kaymakamlıklarına Alınacak Çarşı Ve Mahalle Bekçisi alım ilanı duyuruldu.

Başvurular 16 Şubat 2017 tarihinde başlayıp, 25 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Bekçi adayları, istenilen evraklar ile birlikte başvuru esnasında temin edecekleri yada ekte bulunan dilekçeleri imzalamak sureti ile İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapacaktır. Dilekçeye bağlı belgelerin incelenmesinde, bekçiliğe giriş için gerekli nitelikleri taşımadığı anlaşılan istekliye Kaymakamlıklarca başvurunun kabul edilmediği gerekçeli bir yazı ile bildirilecektir. Dilekçe ekleri ile beraber istemi halinde sahibine geri verilecektir.

Başvuru esnasında aşağıdaki belgeler dilekçeye eklenecektir; Nüfus cüzdanı fotokopisi, Okul diploma veya tasdiknamesi aslı veya kurumca tasdikli örneği, Askerlik durum belgesi, 4,5x6 ölçülerinde 6 adet fotoğraf, Adli sicil belgesi, Gerekmesi halinde lisede hazırlık okuduğuna dair belge. İstanbul iş ilanları kariyer.

Bekçiliğe girmeye mani bir hali bulunmadığı anlaşılan isteklilere fotoğraflı ve açık kimlikleri yazılı birer “Sınava giriş belgesi” müracaat ettikleri İlçe Emniyet Müdürlüklerince daha sonra duyurulacak tarihte verilecektir. Bu belgede, sözlü sınavın yapılacağı yer, gün ve saati de belirtilecektir. Sözlü ve/veya yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar sınav giriş belgelerini sınava getirmek zorundadır. Adaylar, Sınava Giriş Belgesinde hata görmesi halinde görevli personele düzelttirip, yeniden imzalatacaktır. Başvuru formundaki bilgiler yapılacak işlemlere esas alınacak olup, beyan edilen yanlış bilgilerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

700 Bekçi alımı başvuru şartları: Türk vatandaşı olmak, Lise ve dengi okul mezunu olmak, En az 1 (bir) yıldır İstanbul İlinde ikamet ediyor olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından yukarı olmamak, (30 yaşından yukarı olmamak kaydı asıl aday listesine girmiş olan istekliler için bekçiliğe giriş sınavı için verilen dilekçenin Valilik / Kaymakamlıklar tarafından İl / İlçe Emniyet Müdürlüklerine / Amirliklerine havale olduğu tarih; yedek aday listesinde olanların atanmaları durumunda, atama tarihinde 30 yaşından yukarı olmaması gerekir.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin 24. Maddesi gereğince Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak atanacak kişilerde Polis Memurlarında aranan sağlık şartları aranılacaktır. Bekçi adaylarında en az 167 cm boyunda olmak ve beden kitle endeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak şartı aranmaktadır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı http://beslenme.gov.tr/index.php?lang=tr&page=54 adresinde beden kitle endeksi hesaplanabilmektedir. (Örn: Boyu 1,75 cm kilosu 75 kg olan adayın beden kitle endeksi hesaplaması (kilo / boy x boy) 75 / (1,75 x 1,75)= 24,48 olarak hesaplanmaktadır)

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum