İstanbul Yeni Havalimanında 100 Bin Kişiye İş İmkanı

İstanbul Yeni Havalimanında 100 Bin Kişiye İş İmkanı

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. İK Direktörü Demet Gürsoy Açıkladı. İstanbul Yeni Havalimanı 2017'de toplam 30 bin kişiye, tam kapasite çalışmaya başladığında 100 bin kişiye istihdam sağlayacak dedi.

İstanbul İş İlanları Kariyer Yeni Havalimanı Arnavutköy’de 76.5 milyon metrekarelik alana inşa ediliyor, ilk fazında yıllık 90 milyon, tamamlandığında ise yıllık 200 milyonun üzerinde yolcuya hizmet verebilecek.

İstanbul Yeni Havalimanı 2018 yılının ilk çeyreğinde faaliyete girmesi beklenmektedir. Projede, Ekim ayı itibariyle 2 bini beyaz yaka olmak üzere 21 bin 500 kişi hali hazırda çalışmaktadır. Havalimanı işletmeye açıldığında ise 100 bin kişi çalışıyor olacak.

Projenin 2017 yılında toplam 30 bin kişiye yeni iş sağlaması beklenmektedir. Yeni alımlarda çoğunlukla düz işçi statüsünde niteliksiz personel olarak alınacak.

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. İK Direktörü Demet Gürsoy yaptığı açıklamada “İnşaat projesinde mavi yaka çalışanları istihdam ediyoruz.  Ama personel sayısı arttıkça buna destek veren satınalma ekiplerinde, destek birimlerinde, idari işlerde, insan kaynaklarında,  finansta domino etkisi ile personel sayıları artacak. Her birimde doğru orantılı bir artışla alım yapacağız” dedi.

Direktör "2017 itibariyle havalimanı işletmesi için de alımlar başlayacak. Terminal işletmeciliğinden bant sorumlularına, güvenlik kadrolarından duty free çalışanlarına, yer hizmetlerinden apron kadrolarına her kademede alım yapılacak. Özellikle sivil havacılık konusunda deneyimli kişilerden CV bekleniyor."

Demet Gürsoy, “Proje tamamlanmaya başladıkça inşaattaki sayılar azalıp, işletmedeki çalışan sayısı artıyor olacak. Bir avantajımızda da inşaat kadrosundakiler, yer teslimleri tamamlandıkça bu tarafa da transfer kadrolarımız olacak. Mesela teknik kadrolarda inşaatlarda çalışan mühendis arkadaşlara fırsat yaratıyor olacağız. Müthiş bir bağlılık var. Bir Türk şirketiyiz duygusal bağ kuruyoruz. Ne gibi görevler verebiliriz diye uzun soluklu ilişkimizi devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Yapılan açıklamaya göre: Şu anda devam eden inşaat projesinde başta düz işçiler olmak üzere inşaat mühendisleri, mimarlar ve idari kadrolar aranıyor. Havalimanı açılış döneminde hava limanı işletmesi faaliyetindeki tüm uzmanlık gerektiren Prime Class ve CIP hizmetler, lojistik faaliyetler, mekanik bakım ve onarım birimleri, yangınla mücadele ekipleri, duty-free çalışanları, tüm yer hizmetleri, havalimanı terminal işletmecileri, apron görevlileri, bagaj taşıma sistemleri görevlileri, otopark ve vale birimleri, çevre ve doğa ekipleri, yiyecek içecek alanlarındaki tüm kadrolar, güvenlik, temizlik ve idari işler gibi kadrolar başta olmak üzere, destek kadrolar olarak adlandırılan muhasebe, iş geliştirme, hukuk, bilişim teknolojileri, kurumsal iletişim, havacılık ve havacılık dışı pazarlama ve insan kaynakları gibi kadrolarda alım yapılacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum