İstatistik Kurumu KPSS 60 19 Güvenlik-Temizlik Memur Alımı İkamet Yok

İstatistik Kurumu KPSS 60 19 Güvenlik-Temizlik Memur Alımı İkamet Yok

Kamu ilan web sayfasında Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) tarafından yayınlanan ilanda en az lise mezunu olmak üzere ikamet şartı yok genel başvuru ile 19 güvenlik-temizlik memur alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) bünyesinde görevlendirilmek edilmek üzere KPSS 60 puanla sınavsız en az lise mezunu 81 il başvuru ile ikamet yok 19 güvenlik-temizlik görevlisi memur alınacaktır.

TÜİK başvuru süresi ve başvuru şekli

Başvurular 12 Ağustos 2022 tarihine kadar yapılacaktır. Adaylar başvurularını e-devlet üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Temizlik Görevlisi alımı için aranan başvuru nitelikleri (17 personel)

2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünde en az 60 puan almış olmak, Lise mezunu olmak, Görevini yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak ve Vardiyalı çalışabilecek olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için aranan şartlar (2 personel)

Önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünde en az 60 puan almış olmak, Geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik kimlik kartına (Silahsız) sahip olmak, Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, 5188 sayılı kanunun 10. maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, Görevini yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak, Erkeklerde 170 cm kadınlarda 160 cm den kısa boylu olmamak ve boy ile kilo arasındaki farkın 20'den fazla veya az olmaması.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum