İzmir Demokrasi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı

İzmir Demokrasi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilanda, Yabancı Diller Yüksekokul bünyesinde 4 kişilik Öğretim görevlisi istihdam bilgileri yer alıyor.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı tarafından yapılan açılmada, üniversitenin Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde 2547 sayılı Kanun'un ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in ilgili maddeleri uyarınca 4 Öğretim Görevlisi istihdam edileceği belirtiliyor.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımında İstenen Belgeler

İzmir Demokrasi Üniversitesi 4 Öğretim Görevlisi alımı ilanına başvuru için istenen belgeler arasında; Dilekçe, Özgeçmiş, Son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf, Nüfus cüzdanı fotokopisi, Onaylı diploma fotokopisi, Tecrübe şartını sağladığına dair resmi belge, ALES Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, Lisans Transkript, Adli Sicil kaydı, Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu gösterir belge yer alıyor.

Başvuru Şartları

İzmir Demokrasi Üniversitesi 4 Öğretim Görevlisi alımı ilanına başvuru şartları arasında; Üniversitelerin İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı ya da Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümlerinden lisans mezunu olma, İngilizce Öğretmenliği dışındaki bölümlerden başvuracak adaylar için pedagojik formasyon belgesine sahip olma, Tezli Yüksek Lisans mezunu olma, Yükseköğretim Kurumlarında en az beş (5) yıl ders vermiş olmak ve bunu çalışmış olduğu kurumlardan belgelendirme, ALES en az 70 sözel puanı sahibi olma yer alıyor.

İzmir Demokrasi Üniversitesi 4 Öğretim Görevlisi İstihdamı Başvuru Tarihleri

İzmir Demokrasi Üniversitesi 4 Öğretim Görevlisi alımı başvuruları ilanın Resmi Gazete ’de yayımlandığı 11 Eylül tarihinde başlamış olup 25 Eylül Cuma günü saat 17,00 kadar şahsen ya da posta yolu yapılabilecek. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli dosyaların hiçbir suretle dikkate alınmayacağı ilan bilgisinde yer alıyor.

Ön değerlendirme sonuçları 1 Ekim tarihinde açıklanacak olup, 7 Ekim tarihinde ön değerlendirme sonucu başarılı olan adaylar için giriş sınavı yapılacak. Sonuçlar ise 12 Ekim tarihinde Yabancı Diller Yüksekokulu internet sitesinde yayımlanacağı bilgisi paylaşılıyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.