Jandarma 2021 Yılı Astsubay Subay Uzman Erbaş Alımları! Başvuru Şartları

Jandarma 2021 Yılı Astsubay Subay Uzman Erbaş Alımları! Başvuru Şartları

Jandarma Uzman Erbaş alımı adayları başvuruların 2021'de nasıl olacağını merak ediyor. Jandarma'ya 2021 uzman erbaş, astsubay ve subay alımlarına dair tüm detaylar.

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından yapılacak 2020 Jandarma Uzman erbaş alımları, Jandarma Astsubay alımları ile Jandarma Subay alımları açıklamalarına odaklanan adaylar gün sayıyor. Uzman erbaş alımı 2021'de nasıl olacağı belli oldu. Uzman, Astsubay ve subay alımlarına dair tüm detaylar ve şartlar haberimizde.

2021 Jandarma Astsubay Alımı

Geçtiğimiz yıl hemen 2020'nin başında 2020 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Temini başvuru kılavuzu yayımlanmış ve Jandarma Genel Komutanlığına astsubay alımları toplam 3 bin 550 kadroya gerçekleşmişti. 2021'de de aynı şekilde alımlar için başvurular alınacaktır.

Astsubay alımları başvuru şartları: T.C. vatandaşı olmak, önlisans ve lisans mezuniyetlerinden KPSS'den 60 puan isteniyor. 27 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranmaktadır. Bu kapsamda 2021'de 1 Ocak 1994'lü adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca 32 yaş şartı da yer almaktadır ki lisansüstü adaylar bu yaş şartı ile başvuru yapabilirler.

2021 JAMYO

2021 Yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO)'na Öğrenci alımları ise lise mezunları arasından YKS ile alınacak. Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanına göre, sıralamada en az 500 bininci sırada yer alan adayın puanını almak yeterli olacak.

2021 Jandarma Subay Alımı

2021 yılı 2020 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Temini başvuruları da Astsubay alımlarından daha önce OCak ayı başı itibarıyla alınmaya başlamıştı. Toplam 481 kadroya subay alımı gerçekleştirildi. Bazı branşlar için subay alımlarında KPSS şartı bulunmuyor.

Başvurularda adaylardan şu şartlar aranıyor: T.C. vatandaşı olmak, KPSS'den en az 65, ALES'ten 60 puan almak gerekiyor. Yaş itibarıyla 27 yaşını bitirmemiş adaylar yani, 1 Ocak 1994'ten sonra doğanlar başvuru yapabilecektir.

2021 Jandarma Uzman Erbaş Alımı

2021 yılında uzman erbaş alımları farklı şekilde ve şartlarda yapılacak. Türk Silahlı Kuvvetleri TSK'dan yapılan açıklamada sözleşmeli er ve erbaş alımlarının yapılacağını ve ihtiyaç halinde uzman erbaş alımlarının da sözleşmeli er ve erbaşlar arasından olacağı belirtilmişti. MSB'de farklı bir alım açıklaması gelirse sizleri ayrıca bilgilendirmeye devam edeceğiz.

TSK'da uzman erbaş alımı ihtiyacının karşılandığı belirtildi ve bu süreçten sonra Kara Kuvvetleri Komutanlıkları KKK, Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları DKK ile Hava Kuvvetleri Komutanlıkları HKK için dış kaynaktan uzman erbaş alımı olmayacağını. Uzman erbaş alımlarının sözleşmeli er ve erbaşlardan olacağı belirtilmişti.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
33 Yorum