Jandarma 2022 Yılı 5000 Uzman Erbaş Alımı! Şartlar Kontenjanlar Talepler

Jandarma 2022 Yılı 5000 Uzman Erbaş Alımı! Şartlar Kontenjanlar Talepler

Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı 5000 uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu için geri sayım başladı. İşte şartlar, talepler ve adayların beklentileri.

Jandarma Genel Komutanlığı en az ilköğretim mezunu olmak üzere 2022 yılı lise, önlisans ve lisans mezunu 5000 yeni uzman erbaş alımı yapması için geri sayım başladı. KPSS şartı olmadan ve KPSS 50 puan şartı ile 2022’de 5000 uzman erbaş alımı ne zaman? Detaylar, süreç ve başvuru şartları ile adayların esnetilmesini istediği talepler bu yazımızda İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık.

jandarma-uzman.jpg

Jandarma 2022 Yılı 5000 Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 2022 yılı için yeni kadrolara uzman erbaş alımı başvuru kılavuzunun geçen yıl olduğu gibi her zamanki süresinde olmasını bekliyoruz. Geçtiğimiz yıl Ocak ayının 3. Haftası başlayan süreç öncesi adayların özellikle YAŞ şartı ile ilgili taleplerini de gündeme alıyoruz.

Son atamadaki uzman erbaş kontenjan dağılımı nasıldı?

Geçtiğimiz yıl yapılan uzman erbaş alımlarında kontenjanları da bu yılın yeni atamalarına esas olmak üzere hazırladık. Bu yıl da benzer kontenjanlar gelecektir. İşte geçen yılki kontenjanlara dair detaylar:

  • 3 bin 770 Jandarma (Komando-Asayiş),
  • 925 Lojistik Alt Branşlı (Mesleki Nitelikli),
  • 265 Muhabere,
  • 14 At Bakıcısı,
  • 13 Bot Serdümeni,
  • 10 Havacılık,
  • 3 Kurbağa Adam (Dalış Amiri) olmak üzere geçen yıl Ocak ayında başvuruları alınmıştı.

uzman-erbas.jpg

Jandarma Uzman Erbaş Alımı başvuru genel şartlar

T.C. vatandaşı ve erkek olmak,

Ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi 20 yaşından gün almış ve 27 yaşını bitirmemiş olmak şartı var. Adaylar özellikle UZMAN ERBAŞ YAŞ ŞARTININ esnetilmesini bekliyor. Önümüzdeki süreçte gelecek uzman erbaş yaş şartında bir kaç yıl da olsa artırılması en büyük beklenti.

Öte yandan Uzman erbaşlığa askerliğini yapmış olan adaylardan da 5 yıl terhis şartı aranıyor. Terhisinin üzerinden 5 yıl geçen adaylar başvuru yapamıyor. Adaylar bu şartın da gerekirse tamamen kaldırılmasını bekliyor. Yaşı tutsa da bu husustan dolayı birçok aday başvuru yapamıyor.

En az ilköğretim mezunu uzman erbaş alımları

Mezuniyet itibarıyla da Jandarma branşından (Komando-Asayiş) başvuru yapacak adaylarda en az Ortaöğretim (Lise) mezuniyeti şartı aranmakta olup, tüm lise, önlisans ve lisans bölümlerinin tamamı başvuru yapabiliyor. İlköğretim mezunları da KPSS şartsız başvuru yapabiliyor.

Lisans mezunlarının P3, Önlisans mezunlarının P93, Lise mezunlarının P94 türünde puanı olacaktır.) İlköğretim (Ortaokul) mezunu adaylardan KPSS puanı aranmamaktadır.

Yeni yayımlanacak kılavuz öncesi adayların beklenti, talep ve şartlarını İŞ İLANLARI KARİYER olarak gündeme getirdik. Sizler de YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ hemen bu haberimize yazabilirsiniz.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
46 Yorum