Jandarma 320 Uzman Erbaş Alımı En az İlkokul Mezunu Başvuruları

Jandarma 320 Uzman Erbaş Alımı En az İlkokul Mezunu Başvuruları

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı 320 Uzman Jandarma alımı gerçekleştirecektir. 320 Uzman Jandarma içerisinde 7 kadro için Şehit veya Görev malulü ile bayan adaylar alınacaktır.

Jandarma Uzman Erbaş Personel alımı için Ön sağlık Muayenesi, Fiziki yeterlilik, Uygulama Sınavı ve Mülakat sınavı yapılacaktır.  Uzman Erbaş alımı için Başvuru süreci harbimizde…

Uzman Erbaş Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak

2024 yılı lojistik ve bando alt branşları sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş alımı için başvuru kılavuzunda belirtilen internet adresi üzerinden başvurular yapılabilecektir. Aylar belirtilen internet adresine giriş yaptıktan sonra e devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile birlikte giriş yaparak başvuruda bulunabileceklerdir.

Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuru Tarihleri

Aday olmak isteyenler iş başvurularını 12 Ekim ile 26 Ekim 2023 tarihlerinde saat 23:59’a kadar gerçekleştirebileceklerdir. Son başvuru tarihinden sonra kesinlikle başvuru kabul edilmeyecektir.

Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şarları Neler?

En az İlkokul mezunu olmak. 1 Ocak 2023 tarihi itibari ile 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak. 1 Ocak 2004 ile 1996 tarihleri arasında doğmuş olmak.

Askerliğe elverişli değildir raporu olmamak. En az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak. Başvuru kılavuzunda belirtilen tablodaki boy ve kilo oranına sahip olmak. Askeri okullar ile askeri akademilerden herhangi bir neden ile çıkmamış veya çıkartılmamış olmak.

Taksirli Suçlar hariç mahkemeler tarafından verilen Hürriyeti bağlayıcı 30 günden fazla ceza almamış olmak. Kamu görevlerinden dolayı herhangi bir nedenle çıkartılmamış olmak. Silah Taşıma veya Silahlı görev yapmasına engel hukuki bir engeli olmamak. Alkol Uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya tedavi görüyor olmamak.Dilinde Pelteklik Kekemelik veya tutukluk olmamak. Lise, Önlisans ve Lisans adayların KPSS Sınav sonuç belgesi istenecektir. İlkokul mezunlarından KPSS Sınav şartı yoktur.

Uzman Erbaş Sınavına Katılacak Adayların Getireceği Belgeler

Yarım Kapaklı dosya içerisinde sırası ile Başvuru Belgesi, TC Kimlik kartı aslı yani çipli kimlik olacak, Nitelik belgesi(Tablo 6 Başvuru Kılavuzunda belirtilen), Denklik belgesi Yurt dışında eğitim almış adaylar için, Öğrenim Belgesi, Askerlik Terhis belgesi, Durum bildirir tek hekim imzalı sağlık raporu, Fiziki yeterlilik testlerinde yaşanacak sağlık sorunlarından adayın sorumlu olduğuna dair Tablo 9 muvafakat yazısı ıslak imzalı olacak. Sözleşmeli er ve erbaşlardan en az 3 yıl görev süresini tamlamış belge ilk sözleşme başlangıç tarihini gösterir belge Adayların tek tercih hakkı olacaktır. Tercih branşları ile ilgili tüm belgelerin aslı ve ilgili kurum veya noter onaylı fotokopisi ile birlikte gelmeleri gerekmektedir.

Uzman Erbaş Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.