Jandarma 41 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Jandarma 41 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından daha önce yayımlanan ilanlarla alımı yapılacak olan toplam 41 personel için başvuru sonuçları yayımlandı.

Jandarma Genel Komutanlığı 15 Ocak 2021 tarihinde başvuruları sonra eren toplamda 41 memur alımı yapacağı başvuruların sonuçlarını açıkladı.

Toplamda 41 memur alımı yapılacak

Jandarma daha önce yaptığı duyurularda; 

“657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla; J.Gn.K.lığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere (10) unvanda (32) açıktan devlet memuru temin edilecektir.”, 

“657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (4-B maddesi), Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı ve Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda açıktan temin yoluyla (8) unvanda (9) sözleşmeli personel temin edilecektir.” bilgisini paylaşmıştı.

Başvurular sona erdi ve sonuçlar açıklandı

Temin edilecek açıktan sözleşmeli personel adaylarına ait tüm unvanlar için başvuruya esas alınarak yapılacak (İstenilen öğrenim durumuna göre 2020 KPSS sınav puanı) sıralamaya göre en yüksek puandan başlayarak kontenjanın 10 katı kadar adaya “Uygulamalı Meslek Bilgisi ve/veya Mülakat Sınavına Çağrılma” duyurusu kurum internet adresinden yapılacaktır.

Duyuru tebliğ niteliğinde olup, ayrıca posta veya telefon yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru sonuçları, sınavlara girecek adayların listesi, sınav merkezi ve sınav tarihihttps://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi ‘‘Sonuç Bilgileri’’ bölümü altında ‘‘Sonuçlarım’’ kısmında ilan edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.