Jandarma 500 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı! En Az İlköğretim

Jandarma 500 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Ekranı! En Az İlköğretim

Jandarma Genel Komutanlığı 23 farklı branşta 500 uzman erbaş alımı yapıyor. Kimler uzman erbaş olabilir? Uzman erbaş alımı için şartları ve tüm süreci bu yazımızda hazırladık.

Jandarma Genel Komutanlığına bünyesinde 23 farklı branşta uzman erbaş alımı için süreç devam ediyor. Adaylar lojistik alt branşlı sözleşmeli uzman erbaş alımına bu yazımızdaki kontenjanlar ve şartlar dahilinde başvurabilir? İşte gerekli tüm sürecin yer aldığı yazımız.

500 uzman erbaş alımı kontenjan dağılımı

Aşçı 40, kasap 20, berber 5, fırıncı 5, betonarme demircisi 17, boya ve alçıcı 60, çatı ustası 5, duvarcı 54, fayansçı 40, ısı yalıtımcısı 1, inşaat kalıpçısı 12, mermerci 4, sıvacı 40, su yalıtımcısı 2, sıhhi tesisatçı 40, ısıtma ve tesisat elemanı 50, kaportacı 5, oto boyacı 10, oto döşemeci 15, oto lastik tamircisi 20, oto tamircisi 20, beyaz eşya tamircisi 5, terzi 30 olarak açıklandı. 23 branşa 500 uzman erbaş alımı yapılıyor.

Kimler uzman erbaş alımına başvurabilir?

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı için adayların T.C. vatandaşı olması, erkek olması, en az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olması, askerlik şartı aranmıyor. Yapan adaylardan ise 80 puan nitelik belgesi şartı var.

Jandarma uzman erbaşlık başvuru mezuniyet-yaş şartları

Başvuru için lise ve önlisans mezunu adaylar KPSS puanı ile başvurabilecekler. İlköğretim mezunu adaylardan ise KPSS şartı aranmıyor. Yaş olarak da adayların 20 yaşından gün almış olması ve 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı uzman alımı kontenjanlar - başvurular

Başvuru yapacak adaylar öğrenim seviyelerine göre TEK TERCİH yapabileceklerdir. Süreç 27 Mayıs ile 11 Mayıs 2023 tarihleri arasında olacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum