Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Jandarma Genel Komutanlığı ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu 5000 yeni uzman erbaş alımı yapacak. KPSS şartsız ve KPSS 50 puan şartı ile 5000 yeni uzman erbaş alımı başvuruları haberimizde.

Jandarma Genel Komutanlığı 2021 yılı sözleşmeli 5000 uzman erbaş alımı kapsamında başvuru kılavuzu yayımlandı. Jandarma'ya yeni personel alımları başvuru şartlarını ve tüm başvuru sürecini "2021 Yılı Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzu" kapsamında bu haberimizde bulabilirsiniz.

Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Süreci

Başvurular, JSGA öğrenci temin sistemi internet adresinde ‘‘Personel/öğrenci alım başvuruları ve sonuçları’’ kısmından 21-31 Ocak 2021 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.

5000 Uzman Erbaş Alımı Kontenjan Dağılımı

Jandarma Genel Komutanlığına 3.770’i Jandarma (Komando-Asayiş), 925’i Lojistik Alt Branşlı (Mesleki Nitelikli), 265'i Muhabere, 14’ü At Bakıcısı, 13’ü Bot Serdümeni, 10’u Havacılık, 3’ü Kurbağa Adam (Dalış Amiri) branşlarında olmak üzere toplam 5.000 Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı yapılacak.

Jandarma 500 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

Nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (01 Ocak 2021) itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [01 Ocak 2002 (dahil) - 01 Ocak 1994 (dahil) tarihleri arasında doğanlar],

Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için (Sözleşmeli erbaş ve er olarak görev yapanlardan müracaat edenler dahil) Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2’deki Nitelik Belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak,

Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak gerekiyor. Diğer tüm başvuru şartlarına aşağıdaki başvuru kılavuzundan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

5000 Uzman Erbaş Alımı Mezuniyet Şartı

Başvuru yapacak adaylarda mezuniyet şartı ile ilgili olarak, Jandarma branşından (Komando-Asayiş) başvuru yapacak adaylarda en az Ortaöğretim (Lise) mezuniyeti şartı aranmakta olup, tüm lise, ön lisans ve lisans bölümlerinin tamamı başvuru yapabileceklerdir. Diğer branşlar için ise Tablo-6’ da belirtilen eğitim seviyesinden mezun olma şartı aranacaktır.

KPSS Şartsız ve KPSS 50 Şartlı Başvurular

2021 yılı Sözleşmeli Uzman Erbaş teminine yönelik başvuru yapacak; (1) Ortaöğretim (Lise), Ön Lisans ve Lisan mezunu adaylar (Mesleki Nitelikli branşlara müracaat edecek Ortaöğretim (Lise), Ön Lisans ve Lisan mezunu adaylar da dahil) KPSS puanı ile başvuru yapabileceklerdir. KPSS puanı olmayan Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim (Lise) mezunu adaylar başvuru yapamayacaklardır.

Adayların 2019-2020 yıllarından herhangi birine ait KPSS puanının 50 ve üzeri olması gerekmektedir. Adaylardan her iki yıl için puanı olanların ise yüksek olan puanı kullanılacaktır. Adayların mezuniyeti ile KPSS puan türünün uyumlu olması önem arz etmektedir.

(Lisan mezunlarının P3, Ön lisans mezunlarının P93, Lise mezunlarının P94 türünde puanı olacaktır.) İlköğretim (Ortaokul) mezunu adaylardan KPSS puanı aranmayacak olup, başvuru kılavuzunun 4’üncü maddesinde belirtilen esaslara göre sınavlara çağrılacaktır.

Jandarma 5000 Personel Alımı Başvuru Kılavuzu.

Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı VİDEO HABER:

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum