Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı İnternet Başvuruları! Başvurular Nasıl Yapılacak

Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı İnternet Başvuruları! Başvurular Nasıl Yapılacak

Jandarma Genel Komutanlığı ortaokul, lise, önlisans ve lisans mezunu yeni uzman erbaş alımı için başvuru kılavuzu yayımlandı. Uzman erbaş alımı için 5000 kadroya internet başvuruları alınıyor? Jandarma 5 bin uzman erbaş alımı başvuru tüm aşamaları.

Jandarma Genel Komutanlığı 2021 yılı 5 Bin uzman erbaş alımı başvuruları alınmaya başladı. Jandarma bünyesinde 5000 uzman erbaş alımı başvuruları nasıl yapılacak? Uzman erbaş olmak isteyen adaylar nereden ve nasıl başvuru yapabilecekler? İşte Jandarma 5 bin uzman erbaş alımı başvuru süreci ve başvuru ekranı.

Jandarma 5 Bin Uzman Erbaş Alımı Kontenjan Dağılımı

Jandarma Genel Komutanlığı JGK 3 bin 770 Jandarma (Komando-Asayiş), 925 Lojistik Alt Branşlı (Mesleki Nitelikli), 265 Muhabere, 14 At Bakıcısı, 13 Bot Serdümeni, 10 Havacılık, 3 Kurbağa Adam (Dalış Amiri) branşlarında olmak üzere toplam 5 Bin Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı yapacak.

Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Süreci

JGK uzman erbaş alımı için adaylar başvurularını 21 Ocak 2020 Pazartesi günü itibarıyla JSGA personel temin sistemi internet adresi üzerinden online olarak yapabileceklerdir. 5000 uzman erbaş alımı başvuruları 21 – 31 Ocak 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacak. Bu haberimizde başvurulara dair tüm aşamaları bulacaksınız.

Aşama Aşama 5000 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları

Adayların uzman erbaş alımlarıyla ilgili olarak önemli tüm detayları madde madde buradan inceleyebilir ve yapılması gerekenlere dair tüm işlemleri bulabilirler. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Başvurular için e-Devlet şifresi ile yapılacaktır. 5 Bin uzman erbaş alımı için adaylar başvurularını haberimizin en altında yer alan “Başvuru Ekranı” linkine tıklayarak ulaşabilirler.

Profil Bilgisi Girişi

Başvuru ekranına giriş yapıldıktan sonra açılan sayfanın sol bölümünde “Profil Bilgileri” bölümünden işlemlere devam edilecektir.

Kimlik bilgilerinin güncellenmesi, (Sadece MERNİS’ten güncelleme yapılabilecektir.) Fotoğraf yüklenmesi (Fotoğraf vesikalık olacaktır), Adres bilgisinin ve iletişim bilgilerinin girilmesi, (Adres bilgisi MERNİS’ten çekilerek veya elle girilerek yapılacaktır. Adaylar SMS ile bilgi alabilmeleri için en az bir cep telefonu numarası girmesi gerekiyor.

Mezuniyet Bilgisi Girişi

Eğitim bilgilerinin yüklenmesi Eğitim bilgileri “MEB’ten Al”, “YÖK’ten Al” veya “Belgeye Dayalı” şeklinde girilecektir. Adaylar diplomasını YÖK onaylı, denklik belgesi olan adaylar ise denklik belgesini Taranmış olarak veya resim olarak sisteme yükleyecektir.

KPSS Bilgi Girişi

KPSS notu “KPSS Sınav Bilgilerim” bölümünde “Yıl Seçiniz” kısmından adayların “2019-2020” yıllarına ait puan veya puanları seçilerek “ÖSYM’den Sorgula” butonuna basılarak yüklenecektir. Adayın belirtilen yıllara ait almış olduğu tüm sınav notları sisteme yüklenecektir.

Askerlik Bilgisi Girişi

Askerlik durumunun beyan edilmesi isteniyor. Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, üç yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitiş tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.)

Boy ve Kilo Bilgisi Girişi

Boy-kilo bilgisinin beyan edilmesi isteniyor. Boy en az 1.64 cm ve en fazla 2.10 cm olmak koşuluyla, kilosu kılavuzda belirtilen kilo aralığında olmak zorundadır.

Diğer Belgelerin Yüklenmesi

Adaylar tarafından “Diğer Bilgi/Belgelerim” kısmından “belgeye dayalı” olarak Tablo-6’da karşılarında belirtilen niteliklere dair (Ustalık, Kalfalık, Çıraklık, İş Yeri Açma Belgesi) gerekli belgenin yüklenmesi işlemlerinin yapılması zorunludur. (MEB onayı olmayan sertifika ve belgeler geçersiz sayılacaktır.)

Başvuruya Başlama

Profil bilgilerim kısmındaki bilgi girişleri tamamlandıktan sonra ‘‘Başvurularım’’ kısmından ‘‘Başvuru Sürecindekiler’’ kısmı seçilerek ‘‘2021 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini’’ ‘‘Başvuru Yap’’ butonuna basılarak başvuru süreci başlatılacaktır.

 ‘‘Başvuru Yap’’ butonuna basıldıktan sonra başvuru şartları bilgilendirme ekranı çıkacak ve adaylar tarafından bu ekranda çıkan bilgilerin tamamı okunduktan sonra sol alt köşede yer alan ‘‘Okudum ve onaylıyorum’’ kutucuğu işaretlenerek ‘‘Başvuruyu Tamamla’’ butonuna basılarak, ‘‘Okudum ve onaylıyorum’’ kutucuğunun işaretlenmesi ile adaylar bu ekranda yazılı olan tüm sınav şartlarını taşıdıklarını kabul etmiş olacaktır.

Tek Branş Tercihine Dikkat!

‘‘Devam Et’’ butonuna basıldıktan sonra branş seçimi ekranı gelecek ve adaylar tarafından durumlarına uygun olarak ‘‘2021 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Temini ” başvurusunda TEK BRANŞ tercih edilecek ve ‘‘Başvuruyu Tamamla’’ butonuna basılarak başvuru tamamlanacaktır.

Başvuru Sonrası “Aday Bilgi Formu” Çıktısı Alma

“Başvuruyu Tamamla” butonuna basıldıktan sonra ekrana “Aday Bilgi Formu” gelecektir. Aday tarafından formdaki bilgiler kontrol edilerek “PDF” olarak indirilecek ve iki suret çıktısı alınarak kendisi tarafından imzalanacaktır. Sınav çağrısı yapılan adaylar tarafından bu form imzalı ve iki nüsha olarak sınava getirilecektir.

Uzman Jandarma Alımı Başvuru Kılavuzu.

Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı VİDEO ANLATIM!

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum