Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı Ücret Ödeme İşlemleri

Jandarma 5000 Uzman Erbaş Alımı Ücret Ödeme İşlemleri

Jandarma Genel Komutanlığı 2021 yılı 5 bin uzman erbaş alımına başvurular devam ediyor. Peki uzman erbaş alımlarında ücret ödeme iş ve işlemleri nasıl ve nereye ödenecek. Uzman erbaş alımlarında  ücret ödeme ne zaman yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı ASAYİŞ ve KOMANDO branşlı uzman erbaş alımları başta olmak üzere birçok branşta ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu 5000 kadroya başvuruları alıyor. Peki uzman erbaş alımlarında başvuru ücreti varmı? Ücret ödeme ne zaman yapılacak? Bu haberimizde uzman erbaş alımlarında ücret ödeme detaylarına ulaşabilirsiniz.

Başvuru Süreci

5000 uzman erbaş alımı için adaylar başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personel temin internet sitesi üzerinden sadece online olarak yapacaklardır. Farklı şekillerde; şahsen veya posta ile başvuru yapılamayacaktır.

25 Bin Aday Ücret Ödeme İşlemleri

5000 uzman erbaş alımlarında BAŞVURU ÜCRETİ bulunmamaktadır. Adayların bu hususa dikkat etmesi gerekiyor. Ücret ödeme işlemleri başvurular sonrasında sınava katılacak adaylar tarafından yatırılacaktır. Bu kapsamda 5 katı aday en az 25 bin kişi sınava çağrılacak ve ücret ödeme işlemi bu süreçte devreye girecek.

50 TL Sınav Ücreti

Sınav ücreti ödeme işlemleri başvuru sonuçları açıklanınca Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 25 bin adayın yatırması için bildirilecek ve o zaman 50 TL sınav ücreti ödemesi yapılacak.

Başvuru esnasında herhangi bir ücret yatırmanıza gerek bulunmamaktadır. Adaylar başvuru sınav ücretine dair ne zaman ve nasıl olduğu konusunda bizlere ulaşarak bu konu hakkında bilgi istemektedirler. Bu kapsamda 50 TL sınav ücreti JGK açıkladığı zaman yeri ve tarihi ayrıca açıklanacaktır.

Kimler Ücret Yatırmayacak?

Jandarma Genel Komutanlığı kimlerin başvuru sonuçları sonrası bazı adayların ücret yatırmaması konusunda da açıklamada bulundu. Bu kapsamda işte ücret yatırmayacaklar:

Şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından başvuru yapacak adaylar sınav ücreti yatırmayacaktır. Başvuru sırasında ‘‘Diğer Bilgi/Belgelerim’’ bölümünde yer alan onaylı “Şehit Gazi Yakınlık Belgesi”ni sisteme yükleyecektir.

Jandarma 5000 Personel Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum