Jandarma 712 Astsubay Alımı! Kimler Başvuru Yapabilir? JAMYO Lise Şartlar

Jandarma 712 Astsubay Alımı! Kimler Başvuru Yapabilir? JAMYO Lise Şartlar

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde JAMYO kapsamında lise mezunu 712 astsubay alımı yapılıyor. Online başvuru kimler yapabilir? Astsubay alımı şartları, başvuruları ve tüm detaylar.

Jandarma Genel Komutanlığı JGK bünyesinde MUVAZZAF alımı kapsamında Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu “JAMYO” 712 ERKEK ÖĞRENCİ alımı yapılıyor. Kimler JAMYO astsubay alımlarına başvuru yapabilir. İşte sürece dair başvuru genel şartları, sınav şartları ve süreç:

JAMYO astsubay alımları başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

Evli, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla nikahsız olarak birlikte yaşamamak,

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri (01 Ocak 2022) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor. Ayrıca TCK cezai hükümler ve sağlık şartları ile ilgili tüm hususlara aşağıdaki kılavuzdan ayrıca erişim sağlayabilirsiniz.

Astsubay alımı mezuniyet ve sınav şartları

Lise veya lise dengi meslek okulu mezunları veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar ile denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olanlar müracaat edebilecektir. [Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) onaylanmış denklik belgeleri bulunmak ve bunu başvuruların yapıldığı Personel Temin Sistemi’ne (PTS) yüklemeleri gerekmektedir.]

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna başvuru için; ÖSYM tarafından yapılan 2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) aldıkları puan (Okul ve Ortaöğretim başarı puanı eklenmemiş şekliyle) esas alınarak;

Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanına göre, sıralamada en az 500.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak,

Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanın en az %80’ini almış olması gereklidir.

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna temin edilecek (712) erkek kontenjanın %5’i (36 öğrenci) şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarına tahsis edilecektir.

JAMYO astsubay alımı başvuru süreci

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden başvuru iş ve işlemleri 24 Temmuz’a kadar yapılabilecektir. Başvurular online olarak hemen aşağıdaki başvuru ekranı ve kılavuzu üzerinden yapılabilir.

2022 Yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Başvuru Kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum