Jandarma 912 Askeri Personel Alımı Online Başvuruları (Lise)

Jandarma 912 Askeri Personel Alımı Online Başvuruları (Lise)

Jandarma Genel Komutanlığı JGK bünyesinde 200 yeni subay alımı ile 712 astsubay alımı başvuruları alınıyor. Kimler astsubay-subay alımına başvurabilir. İşte 912 askeri personel alımı başvuru süreci ve tüm detaylar.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesinde “JAMYO-JSGA” lise mezunu ASKERİ PERSONEL ALIMI yapıyor. Jandarma subay-astsubay alımlarına kimler başvuru yapabilir. İşte lise mezunu subay ve astsubay alımları kapsamında Jamyo 712 astsubay, JSGA 200 subay alımı başvuru süreci ve tüm detaylar.

Jandarma askeri personel alımı başvuru genel şartları

T.C. vatandaşı ve erkek olmak, evli, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla nikahsız olarak birlikte yaşamamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, sağlık yeteneği yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, 1 Ocak 2022 itibarıyla 21 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. Diğer genel hususlara aşağıdaki kılavuzlardan hemen erişim sağlayabilirsiniz.

Lise sınav şartları

Astsubay alımına başvuruda 2022 YKS’de Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanına göre, sıralamada en az 500.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak gerekiyor.r

Subay alımına başvuruda 2022 YKS’de Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına girmek, Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT); Eşit Ağırlık (EA) puan türüne göre, sıralamada en az 200.000’inci, Sayısal (SAY) puan türüne göre, sıralamada en az 100.000’inci, Sözel (SÖZ) puan türüne göre, sıralamada en az 50.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak gerekiyor.

Subay-astsubay alımı başvuru tarihleri

Jandarma bünyesinde “JAMYO ve JSGA” subay-astsubay alımları için başvurular 24 Temmuz’a kadar sürecek. Başvurular online olarak aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden yapılabilir. Diğer tüm detayları da hemen bu başvuru kılavuzlarından inceleyebilirsiniz.

JAMYO astsubay alımı Kılavuzu.

JSGA subay alımı Kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum