Jandarma Astsubay MYO’ya Askeri Öğrenci Alım İlanı

Jandarma Astsubay MYO’ya Askeri Öğrenci Alım İlanı

Gençlerin güvenli gelecek için tercih ettiği askeri okullara giriş sınavları arasında Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu sınavına giriş ilanı yayınlandı. JAMYO başvuru tarihi ne zaman sona erecek.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu öğrenci alımı ilanı 1000 erkek öğrencinin bu yıl okula kabul edileceğini açıklıyor. Okula başvurular 3 Temmuz ile 3 Ağustos 2020 tarihleri arasında geçerli olmak üzere sürüyor. Ayrıca bütün başvuruların internet üzerinden yapılma koşulu geçerli.

Kısa adı JAMYO olan Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu girişleri için ilgili detaylar www. jandarma.gov.tr ile www. jsga.edu.tr formatlarında yayınlanan 2020 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Başvuru Kılavuzu içinde belirtilmiş durumdadır.

Okula Başvuru Şartları Nelerdir?

Bu okula giriş için yapılacak başvurular, Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi giriş başvurularında olduğu gibi, sadece http://vatandas.jandarma.gov.tr/ptm/giris ve e-devlet üzerinden Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi vasıtasıyla internet üzerinden yapılabilir. Bu sisteme de e-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, TC kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden biriyle giriş mümkündür. Adayların başvuruları 3 Temmuz 2020 ile 3 Ağustos 2020 günleri arasında kabul edilmekte ve 3 Ağustos 2020 günü saat 17:00’de sona ermektedir.

Okula girmeyi düşünen erkek adayların yayınlanmış kılavuzu iyice okumaları öğütlenmektedir. Bu başvurular sonrası uygun bulunan adaylar yeri ve zamanı gene sözü geçen sitelerde yayınlanacak olan Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu sınavı için giriş hakkı kazanacaklardır. Sınav tarihi ile yeri ve konuyla ilgili tüm duyurular http://vatandas.jandarma.gov.tr/ptm/giris isimli internet adresinde yayınlanacaktır.

Kendilerine güvenli bir gelecek sağlayıp asker olmayı düşünen gençler konuyla ilgili olarak 0312 464 4836 no’lu telefondan veya JSGA Yerleşkesi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Beytepe Çankaya Ankara adresi üzerinden iletişim kurabilirler.

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek okulu öğrenci başvurularında TC vatandaşı ve erkek olma, lise veya dengi okullardan mezun olma veya kayıt tarihine kadar mezun olma ile 1 Ocak 1999 ve sonrasında doğmuş olma şartı geçerlidir. Adaylar güvenlik soruşturmalarından ve arşiv araştırmalardan olumlu sonuç almalıdırlar.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.