Jandarma En Az İlköğretim 5000 Uzman Erbaş Alımı! 2022 Şartları - Talepler

Jandarma En Az İlköğretim 5000 Uzman Erbaş Alımı! 2022 Şartları - Talepler

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 2022 yılı için de uzman erbaş alımları yapılacak. Adaylar en az ilköğretim mezunu uzman erbaş alımı başvurularına ve şartlarına odaklandı. Detaylar ve başvuru öncesi adayların talepleri bu yazımızda.

2022 yılı için Jandarma 5000 uzman erbaş alımı için geri sayım başladı. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde en az ilköğretim mezunlarının da başvuru yapabildiği lise, önlisans ve lisans mezunu uzman alımı için adaylar ilana odaklandı. İŞ İLANLARI KARİYER olarak süreç öncesi gerekli detayları ve adayların taleplerini bu yazımızda hazırladık

Jandarma 2022 yılı uzman erbaş alımı gecikti

Geçtiğimiz yıl Ocak ayı onunda başlayan Jandarma uzman erbaş alımı Nisan ayı itibarıyla henüz açıklanmadı. Adaylar süreç başlamadan önce özellikle yaş şartının değişmesini bekliyor. Süreç ve gerekli güncel şartlar bu yazımızda.

Uzman erbaş alımlarında yaş şartı ve terhis şartı esnetilsin

Uzman erbaş olmak için adayların Ocak ayının 1. günü itibarıyla 20 yaşından gün almış ve 27 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Adaylar Jandarma 5000 uzman erbaş alımında yer alan mevcut yaş şartının bir miktar daha esnetilmesini talep ediyor.

Ayrıca Uzman erbaş alımına başvuru yapacaklardan askerliğini yapmış olan adaylardan da 5 yıl terhis süresinin geçmemesi gerekiyor. Özellikle yaş ve terhis şartlarının da ciddi anlamda değişmesi gerekiyor.

Uzman erbaş alımı GÜNCEL başvuru genel şartları

Adayların başvuru için;

T.C. vatandaşı ve erkek olması,

Mezuniyet itibarıyla da Jandarma branşından (Komando-Asayiş) başvuru yapacak adaylarda en az Ortaöğretim (Lise) mezuniyeti şartı aranmakta olup, tüm lise, önlisans ve lisans bölümlerinin tamamı başvuru yapabiliyor. İlköğretim mezunları da uzman erbaş alımları için KPSS şartsız başvuru yapabiliyor.

En son uzman erbaş alımında kontenjanlar nasıl uygulandı?

3.770 Jandarma (Komando-Asayiş), 925 Lojistik Alt Branşlı (Mesleki Nitelikli), 265 Muhabere, 14 At Bakıcısı, 13 Bot Serdümeni, 10 Havacılık, 3 Kurbağa Adam (Dalış Amiri) alımı olmak üzere 5000 kadro vardı. Sürece dair gerekli detaylar geldikçe İŞ İLANLARI KARİYER olarak tüm bilgileri aktaracağız. Sizler de bu yazımıza hemen YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ yazabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
52 Yorum