Jandarma Genel Komutanlığı 2017/4 Uzman Erbaş Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı 2017/4 Uzman Erbaş Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı Tarafından 20 Şubat 2017’de Uzman Erbaş Alım İlanı Yayınlandı. Yayınlanan İlana Göre Lise, Ön lisans, Lisans Mezunları KPSS Şartsız Başvurabilecek. Başvuru son tarih 17 Mart 2017 olarak açıklanmıştır.

20 Aralık 2017 Tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı Tarafından Uzman Erbaş Alım İlanı Yayınlandı. Yayınlanan İlana Göre Lise, Ön lisans, Lisans Mezunları KPSS Şartsız Başvurabilecek. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 20 Aralık 2017 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre başvurular internet ortamından 20 Şubat 2017 tarihinde başlayıp 17 Mart 2017 tarihinde sona erecektir.

Uzman erbaş alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olması 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar), Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar). Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir.

Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edildikleri hastanelerden “Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak, en az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy ve kilo oranları tablosunda (Tablo-1) belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu eşofman ile ölçülür. TSK’da daha önce subay (yedek subay dahil), astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş ve er (Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununda yer alan hükümler hariç; üçüncü hizmet yılını tamamlamış dördüncü hizmet yılında olduğuna dair belgeyle geleceklerdir.) olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olması gerekmektedir.

Adaylar 20 Şubat 2017 ile 17 Mart 2017 tarihleri arasında, kurumun internet adresinden Personel Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. Beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum