Jandarma Genel Komutanlığı 2017/8 Askeri Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 2017/8 Askeri Personel Alımı

Jandarma Komando ile Jandarma Emniyet ve Asayiş tarafından yayınlanan ilanda Lise mezunu KPSS şartsız olmak üzere Askeri Personel alımı yapılacaktır. Başvurular başlamış olup 28 Temmuz 2017 de sona erecektir. Başvurular İnternet adresi üzerinden yapılacak

Jandarma Komando ile Jandarma Emniyet ve Asayiş birliklerinde istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Uzman Erbaş statüsünde yapılacaktır.Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli Askeri Personel ihtiyacının karşılanması amacıyla lise olmak üzere personel alımı yapıyor. Başvurular başlamış olup 28 Temmuz 2017 de sona eriyor. Başvuracaklar için başvuru Kılavuzu sayfanın sonunda mevcuttur.

Askeri Personel Uzman Erbaş için bazı şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. Lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

Başvuracak adaylar genel ağ (İnternet) üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğinde olup, adaylar bu başvuruya istinaden sınavlara planlanacaktır. Adayların asıl başvuru işlemleri ise “seçim aşaması işlemleri için geldiklerinde” yapılacaktır.

Boy En az 164 cm. boyunda olmak koşuluyla boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Ağırlık, şortlu/eşofmanlı vücut ağırlığıdır. Boy, çıplak ayakla ölçülür.). 2017 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir). Detaylı Bilgi ilan kılavuzunda yer verilmektedir. Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olması gerek.

Ayrıca Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması gerekmektedir.

Adaylar 28 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar ön başvuruyu kurumun internet adresinden Personel Temin Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. Beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum