Jandarma Genel Komutanlığı 370 Subay Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı 370 Subay Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı Tarafından 27 Mart 2017’de 370 Sözleşmeli Subay Alım İlanı Yayınlandı. Yayınlanan İlana Lisans Mezunları KPSS Şartsız başvurabilecekleri ilana başvurular başlamıştır. Alınacak subay 370 kişidir.

Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli Subay ihtiyacının karşılanması amacıyla, en az lisans düzeyinde Jandarma (344), İstihkam (6), Muhabere (12) sınıflarında erkek, Jandarma sınıfında kadın (8) Toplam 370 personel alınacaktır.

27Mart 2017 Tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı Tarafından Sözleşmeli Subay Alım İlanı Yayınlandı. Yayınlanan İlana Lisans Mezunları KPSS Şartsız başvurabilecek olup Başvurular için son tarih 18 Nisan 2017 de son bulacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 27 Mart 2017 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre başvurular internet ortamından 27 Mart 2017 tarihinde başlayış olup 18 Nisan 2017 tarihinde sona erecektir.

Subay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı En az dört yıllık lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 05 Eylül’e kadar mezun olabilecek durumda olan sivil kaynaklı adaylar düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını, lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Ayrıca Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması gerekmektedir.

Adaylar 27 Mart 2017 ile 18 Nisan 2017 tarihleri arasında, kurumun internet adresinden Personel Temin Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. Ankara beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.