Jandarma Genel Komutanlığı 5000 Uzman Erbaş Alımı! En Az Lise

Jandarma Genel Komutanlığı 5000 Uzman Erbaş Alımı! En Az Lise

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az lise mezun KPSS 50 puanla 5000 Uzman Erbaş alınacağı belirtilmiştir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 5000 Uzman Erbaş alınacaktır. Personel alımında en az lise mezunu olmak ve KPSS 50 puana sahip olmak şartı vardır.

Jandarma Personel Temin 2021 başvuru süresi

Adaylar için başvurular 10 Ekim 2021 tarihine kadar yapacaklardır.

Jandarma uzman erbaş alımı 2021 başvuru nereye v nasıl yapılacak

Başvurular, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinde ‘‘Personel/öğrenci alım başvuruları ve sonuçları’’ kısmından başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.

jandarma-1024x768.jpg

Jandarma uzman erbaş alımı şartları

  • Türk vatandaşı olmak.
  • Erkek olmak.
  • 2020 – 2021 KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 50 puan almış olmak.
  • Mesleki nitelikli branşlara başvuracak İlköğretim (ortaokul) mezunu adaylardan KPSS puanı aranmayacak olup, başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre sınavlara çağrılacaktır.
  • Nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (1 Ocak 2021) itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [1 Ocak 2002 (dahil) - 1 Ocak 1994 (dahil) tarihleri arasında doğanlar].
  • Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için (Sözleşmeli erbaş ve er olarak görev yapanlardan müracaat edenler dahil) Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen nitelik belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak.
  • Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak.
  • Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, [1 Ocak 2002 (dahil) - 1 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar].
  • En az 167 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu başvuru kılavuzdaki boy-kilo tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum