Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu 1000 Astsubay Alımı Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu 1000 Astsubay Alımı Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanda Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulunda eğitim-öğretim görmek üzere En az Lise mezunu 1300 jandarma Subay Astsubay öğrencisi alımı yapılacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamaya göre eğitim-öğretim görerek Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf Astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla En az Lise mezunu 1000 Astsubay öğrencisi alınacağı belirtildi.

Başvuru şartları Nelerdir?

Başvurular sadece, kurum internet adresleri ile Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. 

İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir. Başvurular 3 Ağustos 2020 günü saat 17:00’de sona erecektir. 

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

Adaylarda aranan şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1999 ve sonrası doğumlu olmak) (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır. Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir), Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Kurum internet adreslerinde yayımlanan “2020 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Öğrenci başvuru kılavuzunda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

Başvuru Yeri, Zamanı ve Şekli

Başvurular kurum internet adreslerinden ulaşılabilecek Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile 3 Ağustos 2020 tarihine kadar giriş yapılacaktır.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular kurum internet adreslerinden ilan edilecektir.
Başvuru kılavuzları okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum