Jandarma Genel Komutanlığı Kamu Memur Alımı Online Başvuruları Alınıyor

Jandarma Genel Komutanlığı Kamu Memur Alımı Online Başvuruları Alınıyor

Jandarma’ya online memur alımı başvuruları alınıyor. Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli memur atama başvuru süreci ve tüm detayları iş ilanları kariyer olarak bu haberimizde hazırladık. İşte tüm detaylar.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS zorunluluğu olmadan yeni kadrolara Jandarma personeli alımı yapılıyor. KPSS sınavına girmeyen veya KPSS puanı hiç olmayan adaylar değerlendirmede 70 olarak baz alınmaktadır. Bu kapsamda bilişim personeli alımlarında KPSS zorunluluğu yok. Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli memur alımı şartları süreç ve tüm detaylar şu şekildedir:

Jandarma 4/B memur alımı genel şartlar

T.C. vatandaşı olmak, 657 DMK’daki şartları taşımak, son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Herhangi bir siyasi partiye üye olmamak genel şartlarını taşımak, askerlikle ilişiği olmamak ve kılavuzda belirtilen diğer genel hususlara haiz olmak gerekiyor.

Hangi bölüm mezunları personel alımına başvurabilir?

Bilgisayar, Yazılım, Elektrik, Elektronik, Elektrik-Elektronik veya Endüstri Mühendisliklerinden mezun olanlar ile diğer 4 yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, Fen-Edebiyat, Eğitim ve Eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar veya teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile İstatistik, Matematik veya Fizik bölümleri mezunları Jandarma memur alımına başvuru yapabilir.

Jandarma memur alımı başvuruları

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli memur alımı için başvurular 15 Mayıs’a kadar devam edecektir. Bilişim personeli alımı Jandarma Personel Temin başvuru ekranı ve gerekli başvuru kılavuzu şu şekildedir:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/jandarma-personel-alimi.20220428093947.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.