Jandarma Genel Komutanlığı Lise Mezunu 912 Askeri Personel Alımı Son

Jandarma Genel Komutanlığı Lise Mezunu 912 Askeri Personel Alımı Son

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından subay ve astsubay adayı öğrenci alımı başvuruları online olarak tamamlanıyor. Jandarma’ya 200 astsubay ve 712 subay alımı yapılacak. Lise mezunu başvurular bu yazımızda.

Lise mezunu SUBAY ve ASTSUBAY alımı başvuruları tamamlanıyor. Jandarma Genel Komutanlığı “jGK” bünyesinde personel temin internet sitesinde başvurular online olarak tamamlanacak. 200 astsubay alımı ile 712 astsubay alımı için başvurular tamamlanıyor. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından süreç tamamlanacak.

JAMYO - JSGA personel alımı başvuru genel şartları

Başvuru için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek olmak, evli ve çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla nikahsız olarak birlikte yaşamamak gerekmektedir. Ayrıca adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmaması şartları yer alıyor.

Sağlıkla ilgili hususlar çerçevesinde sağlık yeteneği yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, 1 Ocak 2022 itibarıyla da 21 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. Diğer tüm genel ve özel hususlara ayrıca haberimizin en altındaki başvuru kılavuzundan erişim sağlayabilirsiniz.

Lise mezunu astsubay alımı sınav şartları

JAMYO 2022 yılı astsubay alımına başvurularda adayların 2022 YKS’de Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanına göre sıralamada en az 500.000’inci sırada yer alan adayın puanını alması gerekmektedir.

Lise mezunu subay alımı sınav şartları

JSGA 2022 yılı subay alımına başvuruda 2022 YKS’de Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına girmek, Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT); Eşit Ağırlık (EA) puan türüne göre, sıralamada en az 200.000’inci, Sayısal (SAY) puan türüne göre, sıralamada en az 100.000’inci, Sözel (SÖZ) puan türüne göre sıralamada en az 50.000’inci sırada yer alan adayın puanını alması yeterli.

Askeri personel alımı başvuru tarihleri

Jandarma Genel Komutanlığı JGK için lise mezunu subay ve astsubay alımları için başvurular onlien olarak 24 Temmuz 2022 tarihine kadar tamamlanacaktır. Adaylar başvuru iş ve işlemlerini aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden tamamlayabilirler. Ayrıca tüm detayları hemen bu başvuru kılavuzlarından inceleyebilirsiniz.

JAMYO astsubay alımı kılavuzu: https://isilanlarikariyer.com/d/file/2022-yili-jamyo-ogrenci-basvuru-kilavuzu.pdf 

JSGA subay alımı kılavuzu: https://isilanlarikariyer.com/d/file/2022-yili-jsga-guvenlik-bilimleri-fakultesi-ogrenci-basvuru-kilavuzu.pdf

JAMYO - JSGA Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum