Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alım İlanı

Jandarma Genel Komutanlığı Tarafından 02 Mayıs 2017 ve 02 Haziran 2017 tarihleri arasında personel alınacağı açıklandı. Yayınlanan İlana KPSS Şartsız başvurabilecekleri ilana başvurular başlamıştır. Başvurmak için haberin sonundaki linki tıklayınız.

Jandarma Genel Komutanlığı ihtiyacı olan Bay Bayan muvazzaf (20) ilk ve acil yardım teknikeri astsubay ve (20) Tabip subay adayı seçme aşamalarına başvurabilmek için üniversitelerin Ön lisans yer alan bölümlerinden mezun olunması ve diplomanın ibraz edilmesi gerekmektedir.

02 Mayıs 2017 Tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı Tarafından Sözleşmeli Astsubay Alım İlanı Yayınlandı. Yayınlanan İlana Ön Lisans Mezunları KPSS Şartsız başvurabilecek olup Başvurular için son tarih 02 Haziran 2017 de son bulacaktır.

Yapılan açıklamaya göre başvurular internet ortamından 2 Mayıs 2017 tarihinde başlamış olup 02 Haziran 2017 tarihinde sona erecektir.

Subay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı En az İki yıllık Ön lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 05 Eylül’e kadar mezun olabilecek durumda olanlar.

Sivil kaynaklı adaylardan Örgün öğretim veren üniversitelerin Ön lisans mezunu olması gerekmektedir. Nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını, lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Ayrıca Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması gerekmektedir.

Adaylar 02 Mayıs 2017 ile 02 Haziran 2017 tarihleri arasında, kurumun internet adresinden Personel Temin Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. Beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.