Jandarma Güven Masasına Personel Alımı 2019’da Yapılacak Mı?

Jandarma Güven Masasına Personel Alımı 2019’da Yapılacak Mı?

Jandarma Genel Komutanlığı için personel alımı yapılması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklanmış ve adaylar meraklı bekleyişe geçmiştir. Jandarma güven masasına personel alımı yapacak mı?

Jandarma Genel Komutanlığına yerleştirilmek üzere personel alımı yapılması için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjdeyi vermişti. Bakan Soylu’nun açıkladığı Jandarma personel alımı 2019 yılı içerisinde yapılacak mı? Adayla merakla araştırmaya başladı.

Yıl içerisinde kılavuzun yayımlanması için her hangi bir Cumhurbaşkanı kararnamesi veya farklı kadro ihdası yapılmamıştır. Jandarma personel alımı 2019’da yapılacak mı sorusunun cevabı olarak; Cumhurbaşkanı kararnamesi yayımlanabilir ve yıl bitmeden bu alım gerçekleşebilir.

Bakan Soylu, katıldığı bir programda jandarma alımının müjdeyi vermişti. Güvenlik ve huzuru sağlamak için karakollarda güven masası kurulmuştu. Bu birim direkt olarak halkla temas halinde olacak, ihbar ve şikayetleri alacaktır. İlk olarak emniyette kurulan bu masalar şimdi de jandarma karakollarına kurulacak.

Emniyetteki masalara 3 bin polis alımı yapılmıştı. İşte bu masalar jandarma karakollarında da faaliyet gösterecektir. Başlangıç olarak 75 jandarma karakoluna güven masası kurulacaktır. Bu karakollara kadın ve erkek jandarma alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin ayrıntılar ise henüz belli değildir.

Emniyetteki güven masaları için 3 bin polis alımı yapılmıştı. Alımların büyük çoğunluğunu kadın polisler oluşturmaktaydı. Jandarma alımlarında durumun nasıl olacağı henüz belli değildir.

Jandarma karakollarına kurulacak olan güven masalarının sayısı 75’tir. Emniyette kurulan masaların daha fazla olduğu gözetilirse şimdilik jandarma alımı 3 binden az olması bekleniyor. Alımlar için hazırlıklar devam ettiği için henüz ilan yayınlanmamıştır. İlanların yayınlanması ile kadın ve erkek jandarma dağılımı, başvuru koşulları, süresi, aşamaları ve görev yerleri gibi pek çok ayrıntı da açıklığa kavuşacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum