Jandarma JSGA 200 Askeri Personel Alımı Yapacak! Kılavuz Yayımlandı

Jandarma JSGA 200 Askeri Personel Alımı Yapacak! Kılavuz Yayımlandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi JSGA tarafından 2021 yılı lise mezunu 200 subay alımı kapsamında başvuru kılavuzu yayımlandı. 2021 YKS şartları ve kimlerin başvuru yapabileceğine dair detaylar bu yazımızda.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi JSGA 2021 yılı LİSE MEZUNU SUBAY ALIMLARI BAŞLIYOR. 2021 Yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine Öğrenci Temini kapsamında 200 kadroya subay öğrenci alımları başvurularına dair sınav, şartları ve tüm detaylar belli oldu.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Lise veya lise dengi meslek okulu mezunları veya kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar ile denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olanlar müracaat edebilecektir.

2021 YKS ŞARTI

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesinde başvuru için 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) aldıkları  puan (Okul ve Ortaöğretim başarı puanı eklenmemiş şekliyle ) esas alınarak;

Temel Yeterlilik Testinden (TYT) 150 veya üzerinde puan almak, Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT);

Eşit Ağırlık (EA) puan türüne göre, sıralamada en az 250.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak,

Sayısal (SAY) puan türüne göre, sıralamada en az 100.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak,

Sözel (SÖZ) puan türüne göre, sıralamada en az 50.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak,

Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanların (EA, SAY, SÖZ) en az %80’ini almış olması gereklidir.

BAŞVURULAR

Adaylar 2021 JSGA 200 subay alımı için başvurularını 12 Temmuz 2021 - 08 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular JSGA Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet internet sitesi üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile yapılabilecektir.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum