Jandarma Kadın Erkek Subay Alımı Başvuru Tarihleri ve Şartları

Jandarma Kadın Erkek Subay Alımı Başvuru Tarihleri ve Şartları

Jandarma kadın erkek subay alımı başvuru tarihleri ve şartları adaylara duyuruldu. Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yayınladığı ilan ile sözleşmeli subay olmak için eğitim görecek adaylar aradığını açıklandı.

Jandarma kadın erkek adaylar arasından subay alımı yapacağını kılavuz ile birlikte adaylara duyurdu. Jandarma subay alımı başvuru şartları ve tarihleri adayların erişimine açıldı.

Başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. Başvuru kılavuzunda belirtilen bölümlerden mezun olması istenen adayların ilgili bölümlerden en geç 4 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilmeleri gerekmektedir.

1 Ocak 1993 ve sonrasında doğmuş olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Kadın adayların hamile olmaması gerekmektedir. Tüm adaylar güvenlik araştırması ve arşiv soruşturmasından geçirilecektir. Bu aşamadan geçemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Erkek adayların kayıt tarihi itibariyle askerlikle ilişiklerinin bulunmaması gereklidir.

Başvuru Tarihleri ve Şekli;

Başvurular E-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilecektir. 16 Ocak tarihinde başlayan başvurular 31 Ocak tarihinde sona erecektir. Adayların başvuru kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuyarak başvurularını yapmaları gerekmektedir. Eksik veya yanlış bilgi ile yapılan başvurular nedeniyle yaşanacak hak kayıplarından adayların kendileri sorumlu olacaklardır.

Sınav ile ilgili tüm gelişmeler hakkında duyurular Jandarma’nın internet sayfası üzerinden gerçekleştirilecektir. Adayların farklı kanallardan edindikleri bilgilere itibar etmemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde mağduriyetler ile karşılaşılması söz konusu olabilecektir.

Jandarma Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın personel temin daire başkanlığı ise Ankara’da yer almaktadır. Adayların başvuru kılavuzunu okuyarak dikkatli bir şekilde başvurularını yapmaları gereklidir. Bu konuda tüm detaylı bilgiler ve yeni gelişmeler sitemizden sizlerle paylaşılmaya devam edecektir. Tüm askeri alımlar sayfamızdan takip sağlayabilirsiniz.

Jandarma subay alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum