Jandarma Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı (KPSS Şartsız)

Jandarma Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı (KPSS Şartsız)

Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı sözleşmeli 4/B kamu personel alımı başvuru ekranı açıldı. Jandarmaya KPSS şartı gerekmeden yeni ve güncel personel atama başvuruları bu yazımızda yer alıyor.

Jandarma Genel Komutanlığı YENİ ve GÜNCEL kamu personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS şartı gerekmeden yeni kadrolara sözleşmeli bilişim personeli alımı başladı. Jandarma personel alımı şartları ve tüm süreci bu yazımızda hazırladık. KPSS puanı olmayan adaylar değerlendirmede 70 olarak baz alınmaktadır. İşte Jandarma 7 Yazılım Geliştirme Uzmanı, 2 Elektronik Haberleşme ve Güvenlik Uzmanı alımı detayları.

Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Türk Ceza Kanunu cezai hükümlere haiz olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,

Askerlikle ilişiği olmamak,

Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,

Herhangi bir siyasi partiye üye olmamak genel şartlarını taşımak gerekiyor.

Memur alımı başvuru mezuniyet şartları

Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartı var.

Ayrıca yukarıdakilerin dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, Fen-Edebiyat, Eğitim ve Eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar veya teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile İstatistik, Matematik veya Fizik bölümlerinden mezunlar başvurabilir.

Jandarma personel alımı başvuru süreci

Jandarma Genel Komutanlığına 2022 yılı için Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı başvuruları 28 Nisan 2022 tarihi itibarıyla başladı. Adaylar başvurularını 15 Mayıs 2022 tarihine kadar aşağıdaki başvuru ekranından hemen yapabilir. İşte gerekli başvurulara dair ekran ve başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/jandarma-personel-alimi.20220428093947.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.