Jandarma Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Açıklandı

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Sonuçları Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan 2017/8 askeri personel alımı başvuru sonuçları açıklandı. Jandarma Genel Komutanlığı 2017/8 Askeri Personel alımı ilanına başvuru 28 Temmuz 2017 tarihinde sona ermişti. İşte JGK 2017/8 askeri personel alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 2017/8 askeri personel alımı ilanı yayınlamıştı. İstihdam edilecek sözleşmeli uzman erbaşlar Jandarma Komando ile Jandarma Emniyet ve Asayiş birliklerinde istihdam edilecektir.

Başvurular 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle başlamış olup 28 Temmuz 2017 tarihinde sona ermiştir. Ön başvurular Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılmıştır.

KPSS şartı aranmadan lise ve dengi okul mezunu adayların başvuru yapabildiği Jandarma Genel Komutanlığı 2017/8 askeri personel alımında adaylarda istenilen belgeler şu şekilde belirtilmiştir:

İnternet üzerinden ön başvuru yaptıktan sonra çıktısını aldığı ön başvuru belgesi, nitelik belgesi, fotoğraflı ve TC Kimlik Numarası bulunan nüfus cüzdanının aslı, nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenimlerini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesi, lise diploması, biometrik fotoğraf, sahip olduğu sürücü belgeleri, terhis belgesi, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu olarak belirtilmiştir.

Seçme sınavları sonucunda başarılı olan adayların, Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığınca veya ikamet ettikleri il Jandarma Komutanlıklarınca sevk edilecekleri hastanelerden Uzman Erbaş olur sağlık kurulu raporunu almaları gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.